Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Focus Ghia Second Hand
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Calin57511
Salutare

Vreau sa-mi iau si eu un Ford Focus Break Ghia second hand din 2001.
As vrea sa stiu la ce sa fiu atent cand o cumpar. Vreau sa merg la reprezentanta Ford din Oradea pentru a-i face o inspectie.
Masina e adus din Belgia, are vreo 140.000 km, si ultima verificare in cartea ei apare la 125.000 de km (anterior facute la 15.000, 30.000, 50.000, 75.000, 100.000). La un mic "drive test" mi s-a parut foarte ok, nici un sunet suspect, nimic nu bate, etc... (experienta mea anterioara consta in 2 Dacii blush.gif )

Mersi

Calin
Dan27
sa ai noroc de ea..altceva nu prea,cred ca iti pierzi vremea pe la reprezentanta dar daca crezi ca dormi mai linistit dute si acolo.Daca totul suna bine nu prea are ce sa fie stricat pe masina aia.Eventual iti recomand sa cauti un tdci de 1.8(115cp)..alte senzatii,alta masina,chiar daca nu o gasesti ghia.
Calin57511
Mersi mult de raspuns.
Sper si eu sa am noroc la ea.
Ionut-35
Asa e, motoarele TDCI de pe vechea generatie sunt super OK. Ti-l recomand deoarece am si eu unul 1,8 TDCI 100CP, iar masina pare foarte in regula dupa ~10.000 Km biggrin.gif .
PLACINSCHI63491
Sfatul meu ,daca gasesti incearca un TDCI de 116 CP scurt cu 4 portiere ,nu se compara ,este net superioara [stabilitate,silentiozitate,demaraj 11 s, viteze de peste 200 km/h, consum mic, cauta la sectiunea second hand, SUCCES!!!!
Doru24650
Mai omule , esti disperat sa-ti vinzi masina....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.