Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebare Z3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Alte modele
Ferdynand57537
Vreau sa cumpar din Germania un Z3 2.3L din 1999 si as vrea sa aflu din ce an BMW-ul a scos modelele Z3 dotate cu EURO 3 si cum pot sa aflu daca are (sau nu) Euro pentru ca am inteles ca nu pot sa o inmatriculez in tara fara euro 3.
serban39961
Sa stii ca nu este Euro 3.
Eu stiu ca 2500i si 3000i sunt euro 3 si astea sunt peste 2000 ca an de fabricatie.
florin55503
euro 3 a aparut din 2000. vezi ca scrie in cartea masinii daca e sau nu
CruiSeR
Din `99 zici.. nu cred ca e..
Ovidiu86632
Salutare, fratilor! Vreau ajutor! Am gasit un Z3, din 97, de 1.9, la vreo 8500 e.Ce probleme majore ar trebui sa astept? Are Z3-ul probleme arhi-cunoscute?
Impulse
O masina excelenta cu o manevrabilitate foarte buna si o stabilitate de invidiat greutatea masinii fiind foarte bine echilibrata pe axe. este o alegere excelenta pentru drumuri sinuoase si cu curbe stranse.
Nu exista probleme majore la acest model iar din punct de vedere al fiabilitatii s-a dovedit un succes.
Varianta 2.8 care este si putin mai lata ar fi recomandata datorita discurilor de frana mai mari si a motorului ce detine un veritabil caracter sportiv.

Daca totusi ramai la varianta 1.9 (da, stiu, taxele din Romania) recomand sa verifici cu atentie starea tehnica a geamului de plastic din spate si functionarea corecta a sistemelor electrice de ajustare a scaunelor.

bafta!
serban39961
QUOTE(Ovidiu86632)
Salutare, fratilor! Vreau ajutor! Am gasit un Z3, din 97, de 1.9, la vreo 8500 e.Ce probleme majore ar trebui sa astept? Are Z3-ul probleme arhi-cunoscute?

Problema majora ar fi preturile enorme la elementele de caroserie si bineinteles faptul ca are doua locuri si e cabrio, dar tu stii mai bine la ce o sa-ti folosesti masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.