Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiat Panda 1.1 sau Logan 1.4 ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Mihai34891
Panda - 7.300 EUR
Logan - 6.700 EUR

N-am nevoie de spatiu, nici de portbagaj. Nu voi face drumuri lungi cu ea.

Care merita mai mult ?
madalina
Motoare, dotari, garantie, termen de livrare etc etc?
florin55503
desi nu sunt fan logan as zice ca logan. dar daca nu faci drumuri lungi si vei merge mai ales in oras asta inseamna ca vrei consum ceea ce nu vei avea la logan
ncristi
QUOTE
dar daca nu faci drumuri lungi si vei merge mai ales in oras asta inseamna ca vrei consum ceea ce nu vei avea la logan


Daca o sa-l iei diesel o sa ai super consum blush.gif
Mojito
Logan
Mihai34891
QUOTE(cristi36176)
QUOTE
dar daca nu faci drumuri lungi si vei merge mai ales in oras asta inseamna ca vrei consum ceea ce nu vei avea la logan


Daca o sa-l iei diesel o sa ai super consum blush.gif


Dar si cu 1000 EUR mai scump !!
AlexTM
Panda. E mai haois.
La banii aia nu-iei diesel, care e foarte economic (motor de 1.3) si nici nu stiu ce dotari.
Dar, pentru ceea ce ziceai ca-ti trebuie, eu zic Panda.
Codrin54983
La promotor zicea ca Logan diesel consuma 10 in oras.(saptamana trecuta) Cica nu se merita. Daca nu faci drumuri lungi, spatiu n-ai nevoie ia-ti Panda. N-are nici un rost sa iei Logan. Panda il parchezi mai usor, e mai manevrabil in trafic, e mai simpatic decat Logan. Si te va individualiza putin, fata de Dacia. Nu va suparati pe mine ca zic, dar atunci cand vad pe cineva ca-si ia logan zi c ori n-are bani sa-si permita masina spatioasa noua, ori e prost informat si la mana a doua isi poate lua ceva klumea. Eu mi-am luat asta iarna un Opel astra '92 1.6 consuma cam 6 mixt si as alege-o oricand in locul unui logan.
CONCLUZIE: Alege Panda!
ncristi
QUOTE
La promotor zicea ca Logan diesel consuma 10 in oras

Sigur ai auzit bine blink.gif

Daca "da" inseamna ca protv se bate cu prima pt cele mai imbecile posturi TV din tara (si probabil din europa)...

Cum draq or fi masurat ei consumul...
Codrin54983
Si eu m-am mirat. Ma gandesc daca au mintit astia de la Dacia pe nesimtite sau 'e' im*ecili cei de la ProTV!!!
Victor54823
nu poa sa consume 10 in oras decat in rodaj si trafic infernal,chiar si asa sa zica ei ca ia 10 e o inbecilitate....clio 1.5dci 65 de cai consuma in oras cam 8....cum sa ia loganu 10??
florin55503
nu sunt fan dacia logan dar nu cred ca sa ia in oras mai mult de 8 si asta in conditii de trafic infernal. la mine si la golf si la astra cu motoare mai mari ,1.9 si 2.0 in oras nu a sarit de 8 inar astra are 1200 de kg deci e mai grea cu 150 de kg decat loganul
BandiT
intre logan si panda , ptr. oras , clar panda...consum mic, usurinta la parcat, manevrabilitate buna, simpatic, fata de logan care parca e o solenza umflata cu pompa..
dan48523
Eu nu am mers cu un logan, dar am vrut sa imi iau un panda si am facut drive test cu ea. Mie mi-a placut, nu degeaba a fost aleasa masina anului in Europa in 2004. Iti spune ceva treaba asta?
Incearca varianta Panda deasel. Am inteles ca motorul multijet de la fiat e unul revolutionar si cel mai laudat pe piata.
IAr daca faci si o comparatie intre dotari, solutia e una singura: PANDA.
mihai56899
cel mai mic pret la fiat panda (actual 1.1 54 cp) este 7844 euro fara acciza , iar la pretul asta ca dotari nu ai mai nimic .
ca masina de oras este buna , consum mic manevrabilitate buna
Mihai34891
QUOTE(mihai56899)
cel mai mic pret la fiat panda (actual 1.1 54 cp) este 7844 euro fara acciza , iar la pretul asta ca dotari nu ai mai nimic .
ca masina de oras este buna , consum mic manevrabilitate buna


Au acum o reducere de vreo 500 EUR.
Codrin54983
Ce e cu reclama aia ca daca vei cumpara un panda iti da gratuit combustibil pt 10.000km(cea cu negrii - la sf. scrie asta).Oare e adevarat?
Lucian55
Chiar daca e adevarat ce zice in reclama aia cu negri , nu e o reducere foarte mare fata de reducerile altor marci de masini
daca faci un calcul cu un consum de 6 iti ies vreo 600E .
Dar totusi mai bine alegi panda . Loganu e urat ! fara suparare . V-ati uitat mai atent la linia portierei din spate ? si cat de GROS e stalpul din spate ? + ca ma uit la cate un logan care este langa mine la stop si ma apuca rasu cand vad cat e de inalta .
Parerea mea .. iati o panda
Mojito
Permiteti-mi sa-mi explic mai bine alegerea:
Panda poate fi in acceptinea mea ca o a doua sau a treia masina ,de utilizat exlusiv in mediul urban.
Timpul si nevoile iti vor demonstra chiar si pentru perioade scurte necesitatea unui spatiu mai mare atit pentru persoane cit si pentru bagaje. Unchii, matusi ,persoane in virsta la control medical ,cumparaturi sau mutari dintr-o parte in alta participari la evenimente fericite sau nefericite. Vei regreta ca nu e putintel mai mare.

Pe de alta parte nu inteleg adversitatea noastra a rominilor fata de o marca romaineasca care a facut si face eforturi de a iesi la lumina cu o masina mai mullt decit ACCEPTABILA PRET CALITATE. Nu sunt convins ca Fiat prin produsele sale finale ( nu numai motor) fie chiar si Panda a atins nivelul Renault.Cel putin acestia din urma au avut curajul achizitionarii unei a doua marci (Dacia) cu intentia de a o rentabiliza in ciuda criticilor externe dar mai ales interne.
Codrin54983
QUOTE(Lucian46847)
Chiar daca e adevarat ce zice in reclama aia cu negri , nu e o reducere foarte mare fata de reducerile altor marci de masini
daca faci un calcul cu un consum de 6 iti ies vreo 600E .

Zi-mi si mie cum ai facut calculul ca nu-mi iese.
mihai56899
fiat panda benzina are ca oferta 560 litri benzina, alimentare statii rompetrol sau reducere de 3% din pretul TTI
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.