Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Scenic vs-opel vectra caravan-astra caravan sau A4Avant?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Lucian55191
Salut
In curand am sa strang o suma de 13000E si o sa plec cu un amic in Germania sa mi schimb masina. Partea proasta e ca nu ma m hotarat ce masina sa mi iau , mentionez ca am 33 ani si 2 copii. Acum am un Opel Vectra Caravan 2000 DTI din 2001.Ma tenteaza tot un Vectra dar din 2004 si chiar Astra caravan din 2005.
Sotia mea si ar dori totusi un Renault Scenic RX4
Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi din experienta lui personala ?
Mihai 36955
La 13.000 EUR cred ca ai sanse sa-ti iei un A4 mai nou ( 2002 ) din afara
Diferenta intre RX4 ( un monovolum SUV, care este comparat cu Freelander, Rav4, xtrail ) si un break normal este destul de mare. Acum depinde si ce preferi, sportivitate, consum redus, viteza, confort, sa ignori gropile din buc. :-).
Lucian55191
Treba cu sportivitate si cu viteza nu prea , imi trebuie o masina mai sigura cu un consum mai redus , dupa cum am mentionat am si doi copii.
Vectra Caravan care il am la m luat pt. spatiu si dupa cate am vazut Renaul Scenic sta bine la marimea portbagajului- pana la 1800l-
Lucian55191
Treba cu sportivitate si cu viteza nu prea , imi trebuie o masina mai sigura cu un consum mai redus , dupa cum am mentionat am si doi copii.
Vectra Caravan care il am la m luat pt. spatiu si dupa cate am vazut Renaul Scenic sta bine la marimea portbagajului- pana la 1800l-
eddie
Daca vrei un Scenic RX4,am un prieten care are unul de vanzare,cu preluare de leasing,e din 2003,arata super si nu are prea multi km,parca 30.000....dar asta nu prea se incadreaza la consum redus,mai ales in oras...daca te intereseaza,da-mi un p.m. !
Lucian55191
QUOTE(eddie33)
Daca vrei un Scenic RX4,am un prieten care are unul de vanzare,cu preluare de leasing,e din 2003,arata super si nu are prea multi km,parca 30.000....dar asta nu prea se incadreaza la consum redus,mai ales in oras...daca te intereseaza,da-mi un p.m. !



Eu am citit pe un alt forum ca motorul pe motorina ar consuma mai putin si anume 7.7l in oras , mediu 6 l
eddie
Asta e motor cu benzina despre care vorbesc....,consuma 13,5-14 l/100 urban.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.