Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Respectul fata de client
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki
Florin50070
Iata cum stau lucrurile: cumpar de la ei o masina de 12.000 de euro, pe care o platesc cash iar in contractul pe care l-am semnat Sara Motors se obliga sa suporte cheltuieli legate de inmatricularea provizorie, vama, trusa medicala, triunghi reflectorizant si set becuri, in valoare de 200 euro . Ei bine, partea cu inmatricularea s-a rezolvat in ultimul moment dar restul lururilor nu le-am vazut nici in ziua de azi, adica la 2 luni de cand am ridicat eu masina. Nu e o valoare foarte mare, o sa ziceti ca nu merita sa fie un subiect de topic, puteam sa le cumpar dar am semnat un contract si ma asteptam ca o firma serioasa cum sunt cei din Timisoara sa-l respecte.
Andrei Suzuki
Si eu am avut probleme cu dealerul,dar nu de genu asta.Mie (si nu numai mie) mi-a intarziat masina foarte mult.Am stat dupa ea in jur de 4 luni.Dealerul,respectiv B&S,se face ca ploua.Dar am primit cadou proiectoare si alarma (e drept ca de kko,da e alarma).
cristi58132
Buna!ma numesc cristian si sunt din Oradea,in noiembrie 2003 am cumparat un autoturism suziki ignis de la „sc rs sara motors srl” Timisoara!la 3000 de km parcursi m-i s-a apris un led la bord (ca fiind probleme la motor)!dupa ce am insistat pana la 30000 km pana cand mi-au schimbat piesa defecta (sonda lamda) care ulterior a mai fost schimata de 2 ori(ulterior am aflat ca erau obligati sa-mi ofere o alta masina noua pt schimbarea unei piese de 3 ori,conform legislatiei),mi-au mai schimbat 1 buc baterie,1 bucata catalizator,1 set placute frana (30000 km)!in urma cu 1 sapt am dus masina in service pt o defectiune la cutia de viteze ,telescoape si placute de frana!dupa cunostintele mele cutia de viteze si telescoapele sun in garantie!am fost sunat si m-i s-a comunicat ca un rulment de la cutia de viteze imi este stricat(30 euro) si ca pt el am garantie dar ca discul si placa de presiune(ambreaiaj) sunt ALBASTRE si ca din acest motiv nu sunt in garantie(o aberatie)!pentu toate aceste defectiuni (sonda lamda(3buc) ,baterie(1buc),catalizatoreu(1buc) nu am primit nici o dovada scriptica!!!se poarta cu mine ca si cu ultimul om, SUNT NISTE MISERUPISTI!
Ce ziceti mai merita sa-ti cumperi ignis???
Florin50070
Cred ca mai fac 10000 km si o vand blink.gif
Florin50070
Bandouri gasesti la http://www.auto-accesorii.ro.
Watcher
De ridicat masina ai ridicat-o in echiparea standard, dar CAT AI PLATIT????
duta41455
Am platit cat era Standard. Nu aveau cum sa greseasca
cristi58132
QUOTE(Florin50070)
Cred ca mai fac 10000 km si o vand blink.gif


eu mai am o luna de leasing si vreau sa o vand sa ma scap de ea dar nu stiu daca am cui ! ?
Florin50070
QUOTE(cristi58132)
QUOTE(Florin50070)
Cred ca mai fac 10000 km si o vand blink.gif


eu mai am o luna de leasing si vreau sa o vand sa ma scap de ea dar nu stiu daca am cui ! ?


Pe zi ce trece mie din ce in ce mai draga...s-ar putea totusi sa ma razgandesc
Virgil87775
SARA MOTORS TIMISOARA ALL TIME NO 1 ! band.gif ... cumparati masini de la ei ... PROBLEME GARANTATE ! (stres, bani aruncati pe fereastra, reprezentanti de vanzari neseriosi, incompetenti si de negasit cand ai nevoie de ei ) ... TOATE INTR-UN SINGUR LOC ! SARA MOTORS ! .. ah ! am uitat ... RESPECT FATA DE CLIENT = 0 ! :bash:

vezi si topicul http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=12149 .. amanunte picante despre cei mai tari dealeri din ROMANIA !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.