Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noul kia Rio
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Kia
Stoian55389
Sunt intersat in noul Kia Rio (1.5l Diesel 115 cp 0-100 in 11.5).
Vreau sa stiu care se merita mai mult intre Rio si :
-renault modus 1.4 98cp Confort Dynamique
-MITSUBISHI New Colt 1.1 Inform
-fiat stilo 3 usi 1.9 JTD 115 CP Active
-SUZUKI SWIFT 1,3 GLX HATCHBACK 5 usi 92cp
Zetics40545
Din punctul meu de vedere sint niste masini foarte diferite, si din cauza ca sint pe benzina, eu as scoate din start Modusul (sau as adauga unul diesel) si la fel Swiftul (banuiesc ca este vorba de noul Swift, care nu stiu daca are motorizare diesel).

Este doar presupunerea mea ca ai tendinte mai mult spre diesel, care incepe sa se merite din ce in ce mai mult cred eu.

In continuare, alegerea devine foarte dificila, trebuie cintarit foarte clar ce vrei tu de la masina, care iti place etc. Poate mai merge cintarit si faptu ca Rio este o masina cu totul noua, inclusiv motorul, ceea ce pentru unii inseamna inerente probleme de tinerete. Venind de sub umbrela Hyundai, care au progresat enorm in ultimii ani, chestia asta se poate atenua. Modusul este si ea noua, dar motoarele nu.

Fiatul nu arata rau, motorul se spune ca e foarte bun, dar ca in rest masina nu prea face banii. Vezi ca e plin versus-ul de d-astea.
Aure71487
Vreau sa imi iau acum un kia rio 1,2 diesel 110 cp ce ma sfatuiti?
Stoian tu ti-ai luat? cum este?cat consumi?
Aure71487
Pardon motor 1,5 diesel
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.