Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dealerii nu au masini MATIZ de cateva luni
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Denisa56629
Buna ziua tuturor,

In luna martie a acestui an mi s-a aprobat un credit bancar in vederea cumpararii unui Matiz E. Suntem in septembrie si nici pana acum nici un dealer Daewoo din Bucuresti si nici din tara (am incercat la Braila, Buzau si Sibiu, etc) nu imi poate da masina. Se pare ca nu primesc masini la fabrica de la Craiova care a fost inchisa o perioada pe timpul verii. Mi se spune ca nu au vesti, poate saptamana viitoare, poate luna viitoare si uite asa au trecut ceva luni bune de cand astept in zadar.

Sunt printre dvs persoane care s-au lovit de o asemenea problema? Daca da, ce vesti aveti? Merita sa mai astept sau sa gasesc alta varianta? Multumesc!
Alin56362
sal! ca s-a inchis fabrica de la craiova nu stiu, dar ce stiu e ca sigur gasesti matiz la giurgiu la singurul dealer din oras, chiar la intrare.
si nici nu e prea departe, la 60 km sud de bucuresti. in rest numai de bine si s-o stapanesti sanatos, daca o cumperi! bafta!
G e o r g e
se va lansa matiz 2 fabricat la craiova ... zice o pasarica .
Horia51591
QUOTE(Denisa56629)
Buna ziua tuturor,

In luna martie a acestui an mi s-a aprobat un credit bancar in vederea cumpararii unui Matiz E. Suntem in septembrie si nici pana acum nici un dealer Daewoo din Bucuresti si nici din tara (am incercat la Braila, Buzau si Sibiu, etc) nu imi poate da masina. Se pare ca nu primesc masini la fabrica de la Craiova care a fost inchisa o perioada pe timpul verii. Mi se spune ca nu au vesti, poate saptamana viitoare, poate luna viitoare si uite asa au trecut ceva luni bune de cand astept in zadar.

Sunt printre dvs persoane care s-au lovit de o asemenea problema? Daca da, ce vesti aveti? Merita sa mai astept sau sa gasesc alta varianta? Multumesc!


Pot sa-ti spun ca atunci cand prietena mea si-a luat Matiz-ul (in iulie anul acesta) a asteptat vreo 3 saptamani pt. ca fabrica de la Craiova era in revizie... Fac reviziile astea in fiecare an, nu e ceva neobisnuit, dar daca ai "ghinion" sa vrei sa-ti iei masina tocmai atunci, trebuie sa cam astepti! oricum, la Logan e mai rau: stiu pe cineva care isi asteapta masina de 3 luni!
Oricum, sa o stapanesti sanatos! (si rabdator) E o alegere ff buna!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.