Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nou venit
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
luigi56459
noroc..

sunt vali din ploiesti,student in anul 5 la automatica..din anul 1 de facultate conduc un oltcit fabricatie 1995 de care sunt foarte multumit, tinand cont de faptul ca il pun la "treaba" in fiecare zi...dupa 5 ani, cred ca e momentul sa ne despartim(o sa il las fratelui meu)...asa ca ma gandesc serios sa imi iau un cielo sh...problema este ca nu am decat aprox 5mii de euro asa ca nu prea am de unde alege...
singurul lucru care ma face sa astept este faptul ca nu as vrea sa arunc banii pe geam...as vrea sa iau o masina "buna" pt ca alti bani nu am(sa mai "investesc" in ea)..am inteles ca in targul auto din vitan exista un tester care iti da multe inf despre masina.....stie cineva cam cat costa un test complet si daca ma pot duce cu o masina care nu e din targul lor?mersi mult!!
madalina
Bun venit pe Forum!

Exista un tester in targul Vitan, poti duce orice masina, insa eu nu te-as sfatuui sa mergi acolo! Mai bine mergi la un service reprezentanta si in aceeasi bani obtii un rezultat impartial ( gandeste-te ca dai peste un samsar ce merge cu 10 masini pe zi la tester, nu crezi ca au oarece afinitati?)!
Din cate stiu eu costa 100 euro, insa informatia nu este sigura!
Alin56362
sal! cielo e masina buna. e destul de fiabila si se intretine usor (pe bani putini), asta daca ai girja de ea. de dus in vitan nu-ti recomand, tiganie mai mare ca acolo n-am vazut. cel putin asta e parerea mea. cielo la 5000 euro gasesti destul de buna, adica an de fabricatie 2001-2002, si sub 100000 de km, dar pt a fi sigur du-te la o reprezentanta sa-i faci o verificare, nu te costa mult, si barem stii ce cumperi, sa nu fi fost lovita, sau motoru segmentat, chestii din astea. iti urez bafta si multi km parcursi!
luigi56459
multumesc mult pentru sfaturi...nu ma asteptam sa "ma bage cineva in seama"...o sa urmez sfatul vostru....cred ca o sa imi iau un cielo fabricatie 95-98 pe care sa nu imi dau toti banii...vreau sa pastrez o parte din ei pentru "surpize" pe care poate o sa le am dupa ce o iau, sau pentru o instalatie gpl...

am fost la mare(300km) cu o dacie pe gpl si dus intors plus ce ne-am mai invartit pe acolo ne-a dus 250 mii de persoana(4 persoane)....asta m-a facut un fan gpl...benzina nu mai este pt buzunarul meu..

am vazut pe forumul de aici ca toata lumea zice ca primele masini(cielo) sunt mai fiabile decat cele facute dupa 99 cand au "inceput sa puna romanii mana"...

multumesc inca o data pentru sfaturi....
luigi56459
imi mai incerc norocul cu o intrebare..mai multe... blush.gif ...sper sa imi raspunda cineva...

asa cum am mai spus vreau sa imi cumpar un cielo sh...am maxim 5000 de euro...

imi poate spune cineva la ce sa fiu atent cand o cumpar???cam care sunt punctele slabe ale marcii?
am vazut aici pe forum ca cele mai fiabile(tinand cont si de banii de care dispun) sunt fabricate intre 1995-1998, perioada in care au fost facute in coreea...pe net si in ziare sunt relativ multe anunturi legate de cielo si sunt cam derutat...
o prima conditie la care sa fiu atent ar fi sa aiba un unic proprietar...nu e neaparat o garantie a calitatii dar nu as prefera sa o iau de la un intermediar sau ca masina sa fi trecut prin nu stiu cate maini...

astept sfaturile vostre.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.