Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Drumul pana la Cavnic
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
CRG
Stie cineva care este starea drumurilor pana la Cavnic, undeva intre Dej si Baia Mare? Locul precis unde intentionez sa petrec revelionul este Surdesti, si nu prea as vrea sa-mi rup masina in doua de la Cluj incolo.

Multzam anticipat. :cheers:
Horia49540
salut
am fost eu la inceputul lui august intre cluj si baia mare prin dej (cu o lada 1200)
este foarte bun drumul, si pana la cluj de asemenea: nu stiu valea oltului ca am fost pe transfagarasan(care cu exceptia ocolirii lacului-24 km, e foarte bun)
sibiu-sebes-alba - bun si superb
cluj-dej-baia mare - la fel de bun

drum bun :wave:
CRG
Horia, Multumesc de mesaj. Ideea e ca route planner-ul imi arata ca exista un drum direct dej - cavnic de 75 km (prin Lapus), pe cand daca o iau prin Baia Mare merg cu 35 km mai mult. Se merita oare? Ca daca e prost drumul Dej - Cavnic prefer sa ocolesc prin BM

beer.gif
octavian44495
Eu am fost CRG pe unde vrei tu sa te duci!Am fost spre Cheile Lapusului.Drumul e bunicel!Nu bun,bunicel.E asfaltat,insa are denivelari.Oricum in Cheile Lapusului nu mai calc in viata mea.E criminal!Sunt vreo 7 km de Camel Trophy.Am jurat ca nu mai bag Opelul pe drumuri din astea.Insa pe unde trece soseaua e bunicel.Poti merge fara probleme.
CRG
multumesc de incurajari biggrin.gif . se pare ca o sa o iau batraneste prin baia mare si apoi baia sprie. am aflat ca pe acolo drumul este f bun.

:cheers:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.