Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Grija mare cu Allianz!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Sorin49476
De curand, o mana criminala mi-a stropit masina in parcare cu un soi de acid care a ajuns la tabla. Toata masina! Asigurarea full CASCO de la Allianz Tiriac nu acopera pagubele produse de substantele corozive. Semnasem contractul dar nu mi-a sarit i ochi partea asta. Asa ca fiti atenti!
Florin50070
Mie tot timpul de asta mi-a fost frica: sa nu-mi zgarie cineva masina din invidie sau din joaca, dar chiar asa sa o stropeasca cu acid asta n-am mai auzit. Ca sa vezi ce fel de oameni traiesc pe lumea asta. Imi pare foarte rau pt tine down.gif
Radu36329
Sorin, si la mine la fel.

Intreaga caroserie, in mai multe etape.
Trebuie revopsita total, si tot fara asigurare.


Bucuresti, oras amalgam de nesimtire si prostie.
Ionut-35
Nu-i de mirare, avand in vedere ca noi traim in Romania, o tara cu multi ciobani invidiosi pe agoniseala altora si in care societatile de asigurare nu fac nimic pentru a-si castiga painea (ca si bancile).
Solutia este sa zgarii partea afectata sau sa simulezi un accident usor in parcare, ceva de genul asta, si sa te duci cu ea la agent (daca-l cunosti consulta-l intai) sa-ti dea vopsirea partii de caroserie afectata. Nu stiu cum altfel o poti rezolva.
Florin50070
Si sa speram ca agentii de asigurari nu citesc forumul asta :ban:

Si in Bucuresti de acuma ma duc cu trenul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.