Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ford Mondeo 2001 DCti 115 CP vs VW Golf IV 1,9 TDI 2001
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Laurentiu56058
Sunt in sitiuatia de a alege intre un Mondeo din 2001 Dcti 115 si un VW Golf 1,9 TDI 2001-2003. Dati-mi va rog un sfat. Ce parere aveti despre Mondeo? Sunt asa scumpe piesele si intretinerea? Am deja un Opel Vectra caravan 2,0 DTI din 2001 si nu sunt asa incantat de el. Va multumesc tuturor celor care imi pot acorda o parere.
Adin.C
eu as zice sa mergi pe Mondeo, lista care inclina balanta in favoarea Fordului e mult prea lunga...nici ca se pot compara cele doua modele, poti sa incepi cu diferenta de clasa, care aduce alt nivel de siguranta, de confort si multe altele....biggrin.gif si nu spun toate astea doar pentru ca am un Mondeo din 2003 pe care o sa-l schimb cat de curand cu un altul nou blink.gif masina chiar isi merita banii, pe cand la VW platesti cam multisor pentru fosta "masina a :boxing: poporului" si niciodata nu mi s-a parut ca s-ar merita (am avut si VW la un moment dat). oricum, bafta :wave:
Flaviu48913
Si eu zic la fel: Ford Mondeo. Am facut deja 20.000 km cu Mondeo-ul meu (2002, 2.0 TDDI, 115 CP), acum are 100.000 km si sunt foarte multumit in toate privintele.
Am schimbat doar placutele de frana pe fata, m-au costat 120 euro inclusiv manopera (nu in Romania, ci in Austria unde eram in concediu).

Personal, nu am condus inca un Golf (decat Golf-ul II pe care am facut scoala, si care atunci avea peste 300.000 km), dar sunt sigur ca nu se poate compara in nici o privinta cu Mondeo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.