Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2 intrebari O2!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Cristian51493
imi vine in 2 saptamani o Octavie Rosie ambinete si am 2 intrebari:
ce culoare au farurile (normale, albastre sau xenon)?
unde e fabricata? (in cehia sau mai au vreo fabrica prin turcia, belarus etc :wave: )

mersi biggrin.gif
Andrei Suzuki
Prima intrebare:ai comandat xenon sau nu?Daca nu,e far normal,cu halogen,nu albastru.
G e o r g e
vine cu xenon galben ...

ai comandat xenon , adica ai bifat optiunea aia de 600-800E ? atunci ai xenon , altfel ai lumina galbuie .
Cristian51493
aha...m-am lamurit, deci nu imi vine decat cu becuri normale....merge si asa sper sa se arda cat mai repede :angel: tongue.gif
guerilla
de ce? ca sa iti pui xenon din targ?
xenon inseamna musai instalatie de spalare si sistem automat de reglare la orizontala. altfel orbesti lumea.

Am editat postul pt a elimina unele remarci nepotrivite. :angel:
Mihai 36955
Nu cred ca e neaparat obligatoriu sa aiba reglare la orizontala, alea de care zici sunt faruri autoadaptabile cred, in schimb si eu le-as sparge farurile la daciotii si nu numai cu "xenon", parca mai rau fac, dar.........asa-i romanul, inventiv.
G e o r g e
alea autoadaptabile fac stanga dreapta duca cum dai tu de volan .

xenon normal, vine cu autoajustare pe inaltime .
DORU
Faruri halogen.... Skoda se fabrica la Mlada Boleslav in Cehia.
Cristian51493
mersi mult DORU!!! asta vroiam sa aflu :cheers:
eduard56367
Citat de pe site-ul oficial skoda-auto:
"Assembly Plants in Eastern Europe

Škoda Auto has expanded its activities eastwards to the countries in Eastern Europe, namely to Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) and Solomonovo (the Ukraine), where Fabia and Octavia vehicles are assembled. An additional benefit of this expansion is increase in the sales recorded in these countries."
Shkoda
Nu stiu restul, dar Octavia 2 vine SIGUR din Cehia!
Eu am gasit in torpedou niste hartiute, cred ca de la vama si scria ca tara de provenienta e Cehia
Cain56793
QUOTE(guerilla)
de ce? ca sa iti pui xenon din targ?
mama ce v-as sparge farurile la astia de isi pun albastrele in faruri ca sa se creada ei smecheri.
xenon inseamna musai instalatie de spalare si sistem automat de reglare la orizontala. altfel orbesti lumea.


Sincer eu i-as impusca pe toti aia cu xenoane reglate aiurea - am senzatia ca orbesc noaptea sau ca o sa fie nevoie sa folosesc ochelari de soare ....
Andrei Suzuki
Nu e vina lor! E din cauza drumului f prost.Xenonu nu are cum sa fie reglat aiurea,din cauza auto leveling-ului.
Cain56793
QUOTE(Andrei Suzuki)
Nu e vina lor! E din cauza drumului f prost.Xenonu nu are cum sa fie reglat aiurea,din cauza auto leveling-ului.


Sa fie cum zici tu .... dar eu tot am probleme cu faruri d'astea si uneori tre sa mai inchid si ochii cateva secunde altfel ma dreanjaza rau - prefer sa incetinesc si sa ma uit in dreapta cand e aproape unu cu xenon sau "laser" sau cine stie ce porcarie albastra - ca sa nu mai vorbesc de tampitii care merg cu faza lunga si uita de ea .... ahhh - poate sunt doar eu cu problemele astea (off topic).
madalina
Cain, modifica-ti semnatura!

1. Nu se accepta poze in semnatura

2. nu se accepta linkuri in semnatura

3. Nu se accepta reclama pe Forum!
Cain56793
Ok ok smile.gif Sig-ul asta il am peste tot si normal pe toate forumurile care le stiu eu -peste tot se accepta asa sig-uri. Dar e ok am sa scot poza. - BTW Reclama ?! Loll - noi nu lucram cu Romania - sau poate imi fac aici reclama in State pe masini.ro :angel: .


Edit - sper ca e bine asa ...
madalina
Semnatura trebuie sa cuprinda masina sau un indiciu asupra masinii detinute!
Cain56793
ok - thx
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.