Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Maybach vs Phantom
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Edi45845
Am deschis acest topic nu pentru ca o sa-mi cumpar una din masinile astea 2(a-si vrea eu biggrin.gif ), ci din curiozitate.
Ce preferati un Rolls Royce Phantom sau un Maybach?
Eu sincer Maybachul.Voi?
CPI
Eu unul am intrat pe thread-ul asta mai mult ca sa verific ca esti Edi ala care stie de toate si ia ban-uri stupide.

Tu esti.
G e o r g e
tu si jiji smile.gif de ce nu ma mira ..
ncristi
De ca mai...omu vrea sa se informeze pt o viitoare achizitie...smile.gif

Sfatul meu:
In conditiile meteo actuale uita-te si la o salupa...sau eventual un yaht.
Vezi ca s-ar putea sa vanda mutu unu laugh.gif
Andrei Suzuki
Sau mai bine sa vorbeasca cu Abramovici,ca ala le are cu yahturile. biggrin.gif
Andrei55037
Rolls Royce Phantom desigur; Maybach-ul este un S-class mai mare si nu are rafinamentul Rolls-ului.
eddie
Eu le-as lua pe amandoua,asa fac cand mi-e greu sa aleg intre doua.Daca as lua numai una,mi-ar parea rau mai tarziu ca nu am luat-o pe celalalta ....
guerilla
asa intrebare asa raspuns. biggrin.gif
eu mi-as lua direct un dassault falcon.
DragosS
Si eu as lua Maybachul.Numai sa fie ala Mmmaxim frate! biggrin.gif

Acum serios vorbind, nu as da niciodata banii aia pe o masina.
C Z R
dap nici eu n-as da banii pe astfel de masina caci nu-i am biggrin.gif , dar cred ca in loc de maybach mi-as lua un s classe cu tehnologia asta noua, si in loc de rolls royce phantom as mai astepta sa mai apara un alt model cu o critica mai buna la adresa lui!
Marius30562
Topicul asta nu e de VERSUS ci mai degraba de CATERINCA sau CAFENEA.

Dar rugam insistent ca toti posesorii acestor doua modele sa ne informeze corect asupra calitatilor/defectelor acestora.
:wave:

PS: Poate se deschide si un topic Cpt. Planet Vs. Batman Vs. Superman
Care-o fi mai tare !? :bash:
f1anatic
Avind cite una din fiecare m-am convins ca Bentley Continental le da fum la amindoua. Nu mai zic ca Legacy e mai iute ca amindoua.

Citeva probleme pe care le-am descoperit, in cursul utilizarii vehiculelor

1) numarul de cup holders este insuficient
2) frigiderul de sampanie era prea mic pt. o lada de bere
3) spatziu la picioare este DAR nu e comfortabil daca nu potzi sa itzi intinzi copanele totusi ca sa tzi le pui pe ceva
4) e greu la parcare
5) consumul este destul de mic, 22 L la suta consum mixt dar rezervorul este mic.
6) incalzitorul la scaune mai sa i friga pe prietena mea la bulane.
7) trapa pe spate (moonroof-sunroof) nu este ca turela de la tanc
8) nu este AWD


Bai sa continui ?
ncristi
QUOTE
frigiderul de sampanie era prea mic pt. o lada de bere


Da dar a fost gandit pt o sticla de tuica "2 prune"...sau "pufoaica"...
Oamenii fini d'astea beau...ce-i aia bere...
Nu-i permis sa ragai intr-o asemenea masina blush.gif

QUOTE
incalzitorul la scaune mai sa i friga pe prietena mea la bulane.


s-ar putea sa fie folositoare o asemenea achizitie...cand nevasta are chef de ..... si este un meci (sau nu ai chef) o trimiti in masina :naughty:

Cred ca o sa bag un resou (d'ala da BCA) sub scaunu de le megan...
HalbaSus
QUOTE
frigiderul de sampanie era prea mic pt. o lada de bere


f1anatic merci mult pentru aceasta informatie... m-ai facut sa economisesc un sfert de milion de ieuroi... Vroiam sa-mi iau una din cele 2 masini dar le-am taiat de pe lista. Acum ma tot gandesc sa-mi iau un McLaren F1 modificat cumva sa incapa un frigider pt lazi de bere... (cred ca dau afara unul din cele 3 scaune si il inlocuiesc cu un frigider)

Ah... si daca vreti sa stiti Batman e cel mai tare si le da rusinica la toti... pai ce masina au ceilalti ? Superman zboara cu pelerina aia cretina si isi ia chilotii peste pantaloni, Spiderman e tocilar si se agata ca tampitul de cladiri... degeaba... astia n-au nici o sansa pe langa batman si masina lui (mai ales asta noua tunarita)
Andrei Suzuki
Yeah baby :punk:
ncristi
Masina cu penis...

Probabil ca este facuta sa alerge dupa loganuri smile.gif
DragosS
@HalbaSus: Vrei sa spui jumatate de milion de euro!
HalbaSus
Stati mah ca asta e aia veche... si-a schimbat-o intre timp... ia uite cu ce merge acum prin Gotham:



QUOTE
@HalbaSus: Vrei sa spui jumatate de milion de euro!


Eu le luam la reducere ca am prieteni care ciordesc piese din fabricile lor si le asambleaza in garaju' lor personal biggrin.gif .

Lasand gluma la o parte in Oradea exista (sau cel putin a existat) un atelier unde se fabricau maciulii de schimbator si volane din lemn pentru rable gen jaguar, maybach 'n stuff like that... Un prieten de-al meu a lucrat acolo o vreme si era cred singura persoana care avea schimbator de jaguar pe dacia 1300... a vrut sa-si puna si volan dar nu se potrivea.
Andrei Suzuki
Cati litri o lua la suta?O consuma mai mult decat Rollsu? laugh.gif
Daniel56573
Maybach-ul e prea "Mercedes". Nu ca ar fi o bila neagra insa nu are o identitate de marca precum Rolls-ul. Rolls-ul ascude mai multa istorie .Interiorul nu este "la prima vedere" asa hi-tech ca la Maybach iar design-ul cu o nota retro ii da un farmec aparte. :clapping:
Edi45845
QUOTE
Maybach-ul e prea "Mercedes".Nu ca ar fi o bila neagra insa nu are o identitate de marca precum Rolls-ul.

Esti sigur?Mai intereseaza-te.
iZOTOPE56583
QUOTE
Lasand gluma la o parte in Oradea exista (sau cel putin a existat) un atelier unde se fabricau maciulii de schimbator si volane din lemn pentru rable gen jaguar, maybach 'n stuff like that... Un prieten de-al meu a lucrat acolo o vreme si era cred singura persoana care avea schimbator de jaguar pe dacia 1300... a vrut sa-si puna si volan dar nu se potrivea.


LOL.. daca Jaguar sau restu is rable.... atunci dacia ce dreq ii?? .. scoica pe 4 roti?? .. omule fii realist.. alea is masini cu prestigiu... nu ca dacia .. care mai bine de 20 de ani si-a scos 'nspe mii de modele pe acelasi sasiu ... nu stiu care s-ar simti mai bine : unu care conduce un jaguar.. de exemplu vechiul e-type sau tu cu un logan amarat.. plus ala iti da si fum ... cat despre titlul topicului... Rolls Royce all the way... masina e superba... farurile alea is pur si simplu mortale... daca ii mai pui si niste jante Lexani .. esti unic biggrin.gif .. www.lexani.com .. biggrin.gif
HalbaSus
QUOTE(iZOTOPE56583)
QUOTE
Lasand gluma la o parte in Oradea exista (sau cel putin a existat) un atelier unde se fabricau maciulii de schimbator si volane din lemn pentru rable gen jaguar, maybach 'n stuff like that... Un prieten de-al meu a lucrat acolo o vreme si era cred singura persoana care avea schimbator de jaguar pe dacia 1300... a vrut sa-si puna si volan dar nu se potrivea.


LOL.. daca Jaguar sau restu is rable.... atunci dacia ce dreq ii?? .. scoica pe 4 roti?? .. omule fii realist.. alea is masini cu prestigiu... nu ca dacia .. care mai bine de 20 de ani si-a scos 'nspe mii de modele pe acelasi sasiu ... nu stiu care s-ar simti mai bine : unu care conduce un jaguar.. de exemplu vechiul e-type sau tu cu un logan amarat.. plus ala iti da si fum ... cat despre titlul topicului... Rolls Royce all the way... masina e superba... farurile alea is pur si simplu mortale... daca ii mai pui si niste jante Lexani .. esti unic biggrin.gif .. www.lexani.com .. biggrin.gif


Sa raspund ? Sa nu raspund... Mai bine nu raspund...
Marius30562
Nu raspunde !

Si-a raspuns singur ...... blink.gif
Sau nu !
florin55503
ce dumnezeu daca imi iau o asemenea masina in romania si nu numai arat ca am bani multi multi iar restul sunteti niste amarasteni. probabil si in afara e cam acelasi lucru pt ca trebuie sa te diferentiezi prin ceva daca esti putred de bogat iar alegerea marcii e doar o chestiune de gust si provenienta in sensul ca ma indoiesc ca cineva din casa regala a marii britanii va alege maybach in locul rolls-ului. dar am vazut si persoane care chiar filosesc asemenea masini. era un tip din sua care nu avea biroul intr-o cladire in in maybach pt ca el calatoare a in 2 state unde avea parteneri de afaceri. dar pana la urma genul asta de masini diferentiaza clasa de mijloc de higher class. sau in unele cazuri oamenii bogati dar cu gust care probabil nu si-ar lua niciodata asa ceva de tarani marca nea jiji
HalbaSus
Ok, sa fim seriosi... daca as avea banii lu' jiji, probabil as avea printre altele si un maybach (nu strica la casa omului), si doar pt ca jiji are nu inseamna ca numai taranii isi iau maybach... si tariceanu are, si tiriac are, si multi care au maybach nu sunt tarani. Dar acum daca ne luam dupa posesori nu o sa ne mai luam niciodata: BMW, Merc, Porsche, Ferrari, maybach, Rolls si cine stie cate alte marci de masini in care zarim cate un personaj enervant.

Nu e obligatia unei firme producatoare de masini sa verifice inteligenta, bunul simti si educatia cumparatorilor...
florin55503
nu aiinteles nu am vrut sa spun asta . am vrut sa spun ca sunt 2 categorii care cumpara masini din astea si atat
florin55503
Nu e obligatia unei firme producatoare de masini sa verifice inteligenta, bunul simti si educatia cumparatorilor...[/quote]

foarte mare dreptate. dar dupa cum spuneam oamenii putrezi de bogati trebuie sa se diferentieze prin ceva. de aceea au asemenea masini, castele yachturi sau mai stiu eu ce
HalbaSus
Eu cred ca mi-as lua spre exemplu un M5 sau un S6 si daca ar fi cele mai comune masini din lume... pur si simplu ofera foarte multe chestii in plus... e discutabil daca "merita sau nu" pretul obscen cu care se vand dar ideea e nu doar pt diferentiere se cumpara masini, vapoare, avioane... au si avantaje practice (ce-i drept... o parte buna din pret e platit pt exclusivitate... dar nu e doar asta... nici mie nu mi-ar strica un fotoliu in masina, conexiune internet, tv prin satelit, frigider, etc...) biggrin.gif
florin55503
eu sincer as prefera un m6. de acord cu tine in rest
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.