Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vreau masina sh de 5500 euro. Ce sa fie ? Un sfat va rog
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
dana56011
am 5500 de euro si vreau sa imi cumpar o masina sh, nu veche insa. Vreau o masina pt oras in special. Ce imi recomandati si de unde ? Multumesc
HalbaSus
Masina de oras in bugetul asta... cel mai bine te-ai orienta catre clasa mini: Opel Corsa, VW Polo, Seat Ibiza, Skoda Fabia...
dana56011
Asa ma gandeam si eu. Problema mare insa este de unde ? Toata lumea ma avertizeaza in legatura cu targurile si anunturile de pe net. In reprezentante nu gasesc astfel de masini in 5500 de euro.
James Kilowatt
Cu putin noroc poate intra si un punto diesel sau un accent benzina.
daniel40451
Inchide Fereastra
OPEL CORSA COUPE 1,0 I 58CP ALB
Pret: 5,900 EURO An fabricatie: 2002 Carburant: Benzina
Rulaj: 86,000 km Capacitate: 1,000 cmc Putere: 58 CP
Locatie:BUCURESTI Inmatriculata RO
Dotari:
CUTIE MANUALA 5+1; SERVO-DIRECTIE; 4 AIRBAGURI; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA; TVA DEDUCTIBIL;


Contact
LUKROM GRUP
CALINESCU OVIDIU EMail: lukrom@k.ro
Telefon: 0722871898 / 0213110613

Postat pe 19-09-2005 18:52 , Expira pe 04-10-2005
G e o r g e
fara suparare motorul ala e PREA MIC !
Edi45845
QUOTE
fara suparare motorul ala e PREA MIC !

George ai probleme cu marimea? biggrin.gif
Incearca sa dai sfaturi folositoare in mesajele tale nu doar sa-i critici si sa-i "corectezi" pe altii.
Nu vad de ce ar fi mic.Matizu care are cam aceiasi greutate are de 0.8 si se descurca bine.Tu chiar crezi ca astia pun un motor pe masina fara sa se gandeasca daca o sa poata pleca de pe loc (cum au facut cu Loganul de 1.4 ce are 1300 de Kg biggrin.gif )?
Oricum a spus ca vrea o masina de oras asa ca chiar nu ar fi nici o problema.
Skywalker
Dana draga, eu recomand la 5500 euroi un Audi 80 B4 de prin 93 - 94 ala de 1.9 tdi (tata lui A4) sau VW Passat 3 93 - 96 tot de 1.9 tdi sau chiar un Golf 3. Masinile produse de VW & Audi costa mai putin piesele de schimb.
G e o r g e
QUOTE
George ai probleme cu marimea? biggrin
Incearca sa dai sfaturi folositoare in mesajele tale nu doar sa-i critici si sa-i "corectezi" pe altii.
Nu vad de ce ar fi mic.Matizu care are cam aceiasi greutate are de 0.8 si se descurca bine.Tu chiar crezi ca astia pun un motor pe masina fara sa se gandeasca daca o sa poata pleca de pe loc (cum au facut cu Loganul de 1.4 ce are 1300 de Kg biggrin )?
Oricum a spus ca vrea o masina de oras asa ca chiar nu ar fi nici o problema.

edi esti total pe langa cu datele :

am zis de o groaza de ori de ce e mic motorul ala .

uite datele masinilor mentionate de tine :
matiz : 851 kg ,51cp.
corsa 1.0 : 980kg, 58cp .
logan : 1.4, 975kg, 75cp

hmmm iar ai dat cu batu' in balta ! :evil:
Edi45845
Loganu de 1.4 are 1300 de kg.Vtrei sa-ti arat un talon sau ce?Nu te poti abtine sa nu contrazici pe cineva nu?
QUOTE
hmmm iar ai dat cu batu' in balta !

George ce ne-am face fara deducerile tale? blink.gif
Andrei Suzuki
Edi,ce nu intelegi?Conform www.dacia.ro ,loganu de 1.4 are fix 975 kg.Ce e asa greu?Baga geana acolo daca nu crezi.Chiar tii sa te contrazici cu toata lumea?
G e o r g e
1300 este sarcina maxima laugh.gif

edi a cata oara trebuie sa-ti reamintesc ca esti in perioada de proba ?

cf www.dacia.ro
La gol in ordine de mers 975
Sarcina utila 425
------------------------------
1400kg laugh.gif chiar

uite ca poate si 1300 , dar nu la gol
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.