Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MAsina de 16.000-17.000 Euro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Radu-266
Salutare la toata lumea
Eu as vrea sa imi schimb masina actuala. Ma tenteza un BMW dar pentru ca nu dispun de bani suficienti pentru a cumpara una noua ma orientez spre un second hand. Daca puteti sa imi dati un sfat, si sa va exprimati parerea as aprecia.

Initial ma orientasem catre un BMW pe motorina motor de 2000 dar am auzit de la multa lume ca acestea nu ar fi cele mai bune motoare scoase de BMW si ca un motor pe benzina e mai avantajos si mai fiabil.

Ce iau in considerare este in felul urmator :

1) BMW 320diesel 2003 (150cp)
2) BMW 320 benzina 2003
3) BMW 118 diesel
4) Honda Accord 2.0 benzina 2003 modelul nou
5) Golf V 1.9 TDI 2003

Stiu ca e diferenta intre modele si la unele destul de mari, ma intereseaza parerearea voastra , referitor la fiabilitate
Credeti ca pentru masinile din Germania 100.000 e mult ? Sau e o masina in care ar trebui sa bag bani ?
Ideea e ca mai mult de 16.000 -17.000 nu am de dat pe masina si as vrea ceva in care sa nu trebuiasca sa bag o caruta de bani dupa aia

Astept pareri
G e o r g e
http://honda.masini.ro/anunturi-second-hand,Honda,36225.htm

de asta ce zici?
Radu-266
QUOTE(G e o r g e)



Mistocuta masina dar putin cam prea mult pentru bugetul meu !
G e o r g e
poate mai lasa la pret?
Andrei55037
320 benzina si 318 diesel nu ti le recomand pt ca sunt motoare "mici" pt un BMW iar in Germania cu masinile se merge in general tare, ceea ce duce la o uzura prematura a motoarelor mici.
James Kilowatt
Dieselul de 2L de la BMW din preajma anilor 2000 nu sunt nici foarte fiabile, avand in general probleme costisitoare. Se zvoneste ceva de probleme cronice cu garnitura de culoasa pe la 100.000km, si in plus, probleme de turbo. Unul din amicii mei a avut un Rover cu motor BMW de 2.0L turbodiesel si a patit-o si el cu turbina.
G e o r g e
deci honda biggrin.gif
Mikidutzaa
320 2003 benzina motor mic? Totusi are 170CP...
G e o r g e
si e 2.2 biggrin.gif
CPI
QUOTE(G e o r g e)


Masina e super-buna, pretul un pic cam mare. Ce mi se pare ciudat este ca are prea multe dotari fata de ce e in standard pentru una noua cu motor de 2.0 asa cum e vinduta in .ro.

Pare a fi nivelul de dotare maxim de la motorul de 2.4.
G e o r g e
este comanda speciala smile.gif
Bogdan49836
go for the HoooooooNNnnddAAAAAAAA ! , exact ca ala din clip.
masian aia " a lui george" smile.gif e ... belea ... numai ca depaseste bugetul , dar poti sa-ti iei una mai "dezbracata" , de care mai mult ca sigur ca vei fi incantat si de ea ....
honda accord ... motorul e super laudat , design super ... toate ingredientele
cosmin45741
exact dupa cum le-ai scris, dupa parerea mea...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.