Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce auto imi recomandati pt taxi
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
marcovici55892
ce masina tine mai mult la tavaleala si consuma putin (peste 2000 fabricatie)
adi.mitrea
Evident ceva autohton!

In ordinea importantei investitiei:

Dacia Supernova
Dacia Solenza
Dacia Logan

Sunt toate masini de taxi in Bucuresti si rezista de minune.
Poate iei in calcul si un Matiz...
marcovici55892
avem si noi in oras tipurile astea de masini pe taxi dar nu prea au succes la clienti si au un consum mare, mie imi trebuie ceva diesel si sa fie atragatoare la 7000 euro adusa din germania cu tot cu taxe
G e o r g e
astra G .
marcovici55892
are un coleg o astra 1.7 dti dar spune ca are un consum urban de 6.5l
G e o r g e
asa si ?
marcovici55892
si mi se pare ca este cam mare fata de alte masini
G e o r g e
fata de care masini este cam MARE ?

sunt si eu curios. 6.5 urban , cand declarat este 6.3-6.4 urban ! eu zic ca e foarte , foarte bine .
marcovici55892
fata de peugeotul 307,206 si alte masini cu motoare hdi
G e o r g e
206 2.0 HDI : 4.5 mediu , la fel ca astra ! si e o clasa sub .
307 2.0 HDI : 5.3 %
marcovici55892
206 si 307 cu motorizarea aia mica de 1.4l sau cit o fi am inteles ca consuma putin
James Kilowatt
206 e cam prea mica pentru taxi.
307 nu are din cate stiu motorizarea de 1.4 hdi. O are pe cea de 1.6 si consuma pe hartie 6.1% in oras. In realitate, probabil mai mult.

Cielo pe GPL? E la jumatate de pret fata de 307 diesel, are portbagaj mai mare, si e probabil mult mai ieftin de intretinut, iar la consum cam la fel. O problema mai grava la diesel (datorata sa zicem unei motorini "botezate") poate sa coste enorm.
G e o r g e
nu ai inteles ca vrea masina straina ? ceva non RO
marcovici55892
ai dreptate cu cielo dar dar mie imi trebuie o masina sa fie minim din99 si pe una de asta cu gpl dai cam 6000 si nu stiu ce este mai rentabil , o masina conceptia anilor 80 sau sa mai pun 1000 si sa dau o fuga la nemti sa iau o masina de conceptie mai noua chiar si benzina + gpl aici la noi expira repede un model de masina in fata clientilor ( au pretentii mari si ei sunt vai de mama lor cica smecheri)
Edi45845
Eu zic ca e clar: Golf 4 Variant.Sunt sigur ca la asta te gandeai si tu. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.