Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TIRIAC AUTO
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
adi.mitrea
Cam asa arata TURIAC AUTO din Piata Constitutiei !

Voi reveni cu mai multe poze...
Una peste alta... organizare romaneasca si masini straine blush.gif
adi.mitrea
...
adi.mitrea
alta...
adi.mitrea
....
adi.mitrea
...
adi.mitrea
....
adi.mitrea
...
Andrei Suzuki
Cred ca ma duc si eu maine.Poate ma dau si eu cu niste masini...
adi.mitrea
A mai fost careva la aceasta expozitie de masini? Ce impresie v-a lasat? Dupa cum spuneam undeva mai sus organizarea a cam lasat de dorit. Potentialii clienti trebuiau sa alerge pe acolo dupa vre-un reprezentant al marcii respective. La Hyunday si Ford (unde as fi vrut sa aflu si eu cateva detalii despre Accent si Fiesta) nu era chiar nimeni... O masa cu pliante, atat!
La Mitsubishi mi s-a paru ca lumea isi da interesul... cei de acolo stergeau masinile incontinuu iar reprezentantii de la vanzari erau oricand gata cu o oferta.
Ce masini mi-au placut: Ford Model T, Ford Focus coupe, Mitsubishi evo VIII, Mitsubishi Colt, Mitsubishi Grandis.
G e o r g e
ai incercat la MB ?
Andrei Suzuki
Tocmai am venit de acolo.Nu e cine stie ce,multe masini erau inchise,nimeni sa-ti dea o informatie (exceptie Land Rover si Hyunday).
Nimic impresionant.Am vazut CLK-u DTM-misto,dar nimic deosebit,am vazut un Jaguat de 70k cip- blink.gif ...si cam atat.
adi.mitrea
Inca ceva poze...
adi.mitrea
...
G e o r g e
ahhhhhhh .... cat de urat ... :puke:
adi.mitrea
...
adi.mitrea
...
adi.mitrea
....
adi.mitrea
Pentru George! De ce e urat Mercedesul clasa B. Mie Chiar mi-a placut...
La Mitsubishi am urcat in Colt si ma jucam pe acolo pe la blocul de lumini si era un client interesat. Dealer-ita (ca era femeie) era foarte amabila si ii explica clientului ca nu-i musai sa dea 300 euro pe sistemul audio al masinii si ca isi poate monta altul fara pierderi de garantie sau alte nebunii... Plus ca masinile erau tot timpul curate blush.gif
Zetics40545
Am fost si eu azi si am vizitat salonul. Nu prea sint de acord cu sintagma "organizare romaneasca", eu consider ca s-a investit ceva acolo, s-a dorit ( si s-a si reusit cred eu) sa se creeze si pastreze o imagine mai rafinata.

Asa cum s-a mai remarcat, o bila neagra uriasa pentru faptul ca multe masini erau incuiate, nu puteai decit sa te uiti pe afara, motiv pentru care erau si ocolite (logic). In rest, peste tot gaseai sa intrebi pe cineva, poate si din cauza ca e weekend si vine mult mai multa lume.

Legat de masinile in sine, m-am uitat mult pe interioare, plastice, spatiu, portbagaj.

Cea mai mare deziluzie am suferit-o la Mazda 3, o masina care imi place enorm cu arata, dar ale carei plastice m-au dezamagit crunt. De asemenea Mazda 2 nu prea pare sa isi merite banii.

Tot la capitolul deziluzii intra materialele interioare la modelele de teren Hyundai (Terracan, Santa Fe, Tucson), dar oarecum ma asteptam.

Am avut o surpriza foarte placuta in schimb la Tucson, spatiul interior mi se pare enorm, mi-a placut teribil faptul ca are spaterele de la bancheta spate reglabile.

Dat fiind faptul ca fac parte "din familie" :wave: , am analizat ceva mai mult modele Hyundai decit altele. M-au impresionat foarte placut interioarele de la Elantra (!) si mai ales noua Sonata. In schimb design-ul bordului la Elantra cam lasa de dorit. Sonata...numai cuvinte de lauda.

In rest, pot sa zic ca la Ford am avut impresia ca are preturi foarte corecte vis-a-vis de calitatea/look-ul masinilor, exceptind Ka-ul care este forever urīt cu spume.

Rachetelor SL, X-type si mai stiu eu ce doar le-am aruncat citeva priviri...sint niste struguri mult prea sus si prea acri pentru mine.
G e o r g e
QUOTE(adi.mitrea)
Pentru George! De ce e urat Mercedesul clasa B. Mie Chiar mi-a placut...
La Mitsubishi am urcat in Colt si ma jucam pe acolo pe la blocul de lumini si era un client interesat. Dealer-ita (ca era femeie) era foarte amabila si ii explica clientului ca nu-i musai sa dea 300 euro pe sistemul audio al masinii si ca isi poate monta altul fara pierderi de garantie sau alte nebunii... Plus ca masinile erau tot timpul curate blush.gif


b-klasse nu imi place si pace, nu e pe gustul meu ...
adi.mitrea
Nu stiu ce ti-a placut tie asa mult la Elantra... In afara de pozitia de condus si confortul scaunelor (prezente si la Accent si la Getz si Tucson) nu mi s-a parut nimic deosebit (interiorul chiar imi pare ieftin).
Tucson mia placut cel mai mult. Scaunele plusate, tapizerie calumea, bordul frumusel si mai ales pozitia de condus...
In Santa Fe nu m-am urcat dar cred ca era peste Tucson la finisaje si materiale...
Sonata mi-a placut mult si mie. Plasticul de la cotiera centrala mi s-a parut singurul care lasa de dorit (la prima vedere cel putin).
Zetics40545
QUOTE(adi.mitrea)
...
Sonata mi-a placut mult si mie. Plasticul de la cotiera centrala mi s-a parut singurul care lasa de dorit (la prima vedere cel putin).


blink.gif Care plastic, ca era numa piele p-acolo?

Mie mi-a placut Elantra raportat evident la banii pe care ii dai. De ex plasticul de pe bord nu e asa de dur (poti sa bagi fara efort unghia in el). Si cind ma gindesc ca pe la aceiasi bani de la mazda iau mazda 2...brrrr!
Maff
Ceva reduceri?La Hyundai sau la Ford?
adi.mitrea
Depinde de model... Sigur poti negocia o reducere la oricare dintre masinile de acolo!

Sonata avea cotiera centrala din plastic. In rest mi-a placut.
Elantra poate are plasticul moale insa aspectul interior al masinii pare ieftin rau.

Iata un articol in care puteti citi si programul si evenimentele speciale din cadrul Targului:

http://www.masini.ro/stiri-detalii,2018,1,...ati-parcul-.htm
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.