Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vanzari Logan...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
G a B r I e L
Am si eu o intrebare... de ce se vand asa de mult loganurile sh... in special astea din 2005.. au vreo problema ascunsa? .. si aici pe site de exemplu la Dacia la 5 masini 1 e logan... cam suspect... si in special modelele de top... blush.gif bicycle.gif :puke:
G a B r I e L
loganul mult laudat ... se pare ca are probleme mai grave decat cele facute publice de concurenta.. dupa spusele celor care au logan.. ca ar fi , fictive.. pentru minimalizarea succesului in prima fata a loganului... beer.gif
adi.mitrea
Care ar fi acele probleme de care vorbesti?

Au aparut Logan-uri la vanzare pentru ca se lanseaza dieselul si foarte multi vor trece la 1.5 dci.
petre 1
Si mai sunt si baietii buni care le cumpara si le vand celor ce nu vor sa astepte aproape 2 luni.care este biggrin.gif
adrian55722
QUOTE(petre 1)
Si mai sunt si baietii buni care le cumpara si le vand celor ce nu vor sa astepte aproape 2 luni.care este biggrin.gif


ai dreptate eu am 8000 km cu el si e ultimul model si nu am nici o problema ,poate multi leau luat doar ca sa le vanda mai departe altii vor schimb depinde. band.gif
Damian53219
bun! pai unde este profitul daca cumperi o masina si o vinzi imediat????!!!????
Maff
Mda, pai pierzi cam mult la revanzare.Poate Daciilor le creste valoarea dupa ce mergi putin.......Patina timpului.........
petre 1
QUOTE(G a B r I e L)
loganul mult laudat ... se pare ca are probleme mai grave decat cele facute publice de concurenta.. dupa spusele celor care au logan.. ca ar fi , fictive.. pentru minimalizarea succesului in prima fata a loganului... beer.gif


Pai spune-ne si noua ,sti ceva concret sau .....asa ia auzit si tu vorbindu-se ?
C Z R
cand am fost in service dacia autorizat recunosc nu prea am vazut loganuri, iar cele care erau aveau probleme, le aveau doar din cauza gropilor, dar mai stii poate m-au mintit ticalosii biggrin.gif
Edi45845
Mi se pare ridicol sa spui ca unii vand masile pentru a scoate profit sau pentru ca vor diesel.Ar pierde enorm.Nici macar Becali nu schimba masinile asa de repede. biggrin.gif
Ionut45405
Ati uitat (sau nu ati trait) vremurile cand Dacia costa 70000 lei (80-82 1310-le) si o luai noua din targ cu 120000? Altfel asteptai 4-5 ani. Asa ca daca vrei Logan-ul pe loc, costa!
petre 1
Incredibil am platit masina pe 24.08 si mi-au spus ca pe data de 13 -14 /10 ar fi in Bucuresti ,astazi am fost la ei si....surpriza nu este gata,data la care va iesi din fabricatie va fi 18.10 iar dupa asta dureaza intre 3-5 zile lucratoare pana ajunge la dealer.,si fac pariu ca va ajunge chiar in ultima zi adica pe 25.10 , RENAULT-DACIA RUSINICAA !!!!! :bandit:
Andrei Suzuki
Hehe,si eu am un prieten la bloc caruia trebuia sa ii vina (masina) acu 2 sapt.Maine mergem sa o ridice.Sa speram ca o sa fie gata.Oricum,mi se pare aiurea sa astepti 3 luni pt o masina autohtona... :evil:
pretorian
pai daca toata lumea vrea logan normal ca nu mai fac fata la vanzari si trebuie sa astepti de-ti vine acru sa intri in posesia ei :bash:
gabi4
QUOTE(adi.mitrea)
Au aparut Logan-uri la vanzare pentru ca se lanseaza dieselul si foarte multi vor trece la 1.5 dci.


asta e poanta sau ce?

iti dai loganu' si iti iei tot logan? =))
ce mi-i ca-i pe benzina sau motorina. tot logan e
Rai
Apropo de vanzari mai zilele trecute am fost in Franta si prin discutii cu amici de acolo am aflat ca Loganul vechi e mai scump ca unul nou,din cauza ca se asteapta mult timp inca nu am intalnit asa ceva dar asta e.Bun sau rau sigur sau nesigur oamenii din vest se rup dupa el,si cand te gandesti ca masina era destinata pentru tari mai modeste.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.