Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ma pacalesc sau nu
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
florin55503
salutari. e pt prima data cand scriu dar va urmaresc de destul mult timp. problema mea e urmatoarea asta iarna masina mea un golf 4 din 2000 a fost lovita de un amic in podul marasesti si mare lucru din ea nu s-a putut scoate. acum el imi ofera un opel astra din 2002 caravan in schimbul golfului. dotarile sunt cam aceleasi in mare numai ca la astra climatizarea este semiautomata iar la golf e automata. o alta diferenta este motorul. golful are 1.9 130 de cai, iar astra are 2.0 100 sau 104 nu stiu exact. va rog sa imi dati niste sfaturi daca sa accpet sa nu. va multumesc antcipat
James Kilowatt
Daca nu te deranjeaza designul la caravan, eu spun ca merita schimbul, chiar daca pierzi 30 CP. la kilometraj cum sta?
Insa e o parere pur personala, bazata in special pe neincrederea in masinile VW scoase in jurul anului 2000, desi motorul tdi de 130 cp e unul din dieselele fiabile ale VW.
florin55503
are i n jur de 120000 de km. nu stiu cat de reali sunt. exista o posibiliatea de a afla cat sunt cu adevarat? m-am uitat cu cineva care se pricepe si s-a uitat pe la discuri etc si mi-a spus ca ar avea putin mai multi.
geeoo30
Dupa mine schimbul nu ti-e avantajos, masinile ca si marci sunt diferite ca pret pe piata -avantaj golf-, si apoi cred ca ar trebui sa castigi ceva daca tot ai trecut prin emotiile astea. Daca opelul e din germania sigur are mai multi km.
florin55503
asa cred si eu.dar ma gandeam la anul diferenta de an de fabricatie in favoarea opelului si ma gandeam ca se compenseaza cat de cat. dar ai dreptate dioferenat de cai putere e evidenta la viteze mari. la viteze mici e foarte mica
Codrin54983
Vezi ca ai mai facut un topic!!!!!!!!!!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.