Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce acopera garantia?Tot?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
banu55464
acopera garantia toate defectele aparute?
dar Casco?
multumesc,vreau sa cumpar un astra 2 dar nu as mai vrea sa scot bani din buzunar pe perioada garantiei...
Ovidiu41654
Astra Classic II sau New Astra? E discutie mare aici ce acopera garantia. Una zice dealer-ul x alta y. Pe contracte nu stiu ce scrie , sunt curios...
DragosV
La Astra H - 2 ani sau 100.000 de km la orice defectiune in afara de cele care sunt legate de trenul de rulare si care au o garantie de 35.000 km.

Casco acopera aproape orice paguba care apare - accident, lovituri, zgaraieturi, geamuri sparte, incedii, s.a;
banu55464
Cam cat e casco pentru un opel astra din 2005???
mike.omega
Atentie! Casco acopera pagube si garantia, defecte de fabricatie. Aici nu intra reviziile biggrin.gif
banu55464
ok,si cat ar costa o revizie pt astra classic 2 sau new astra?!?
multumesc
madalina
La Corsa m-au costat pana acum - la 60.000 KM - intre 5 si 7 milioane. La Vectra tot asa costa!
mike.omega
QUOTE(banu55464)
ok,si cat ar costa o revizie pt astra classic 2 sau new astra?!?
multumesc


Intreaba la dealer, ar trebui sa-ti spuna macar un pret estimativ in euro biggrin.gif
banu55464
la pretul DDP se mai plateste tva????sau alte taxe?
silviu39723
TVA nu se mai plateste, DDP fiind pretul cu toate taxele incluse, dar stai linistit, mai "scapi" pe nesimtite de cateva sute de euro pe mici alte chestii.
banu55464
Pe ce anume?Numere?
Oscilez inca intre un SH din 2002 ,2003 si unul nou.Diferenta insa nefind mare cred ca ar fi pacat sa nu iau nou. Care ar fi taxele ascunse??
multumesc
madalina
Numere, talon, RCA, CASCO, rovigneta, securizare carte de identitate, impozit, alarma, etc
banu55464
cred ca ma risc la un golf4 sau un astra sh. am un coleg aici(eu sunt momentan in canada) are un rabbit din 84 parca .azi i-a schimbat telescoapele,64 de dolari (prin comparatie unul singur de bmw costa 900!!) deci cred ca nici in europa nu o sa ma omoare la piese...
va multumesc pentru raspunsuri,faceti o treaba grozava aici..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.