Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fabia vs Polo vs Corsa vs Ibiza vs .....
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Codrin54983
Masina sa ma coste 12.500 - 13000 MAX CIP. Si cand spun maxim adica nu mai adaug nici un euro peste 13000. Masina vreau s-o tin vreo 4-5 ani. Voi circula mai mult in oras si voi mai face si cateva drumuri pe la Bucuresti(sunt din neamt), ..... Deci vreau un motor diesel care sa traga totusi la drum lung. Orice alte optiuni decat cele din titlu sunt bine venite...
Pt moment m-am oprit la un polo atractive 1.9TDI 100CP 12.600 cu vreo 2-3 optiuni pe el. Astept si alternative mai bune ....
Va multumesc in prealabil!
adi.mitrea
Sa nu-mi sari in cap... La Renault Clio Bicorp (cel frantuzesc fara portbagaj) te-ai gandit. Vad ca vrei clasa mica. Costa 13.100 varianta EXTREME 80cp diesel, cu vopsea metalizata. Si asta e pretul final. Dotari si sa vrei si nu mai ai ce-i pune!
madalina
Mitsubishi Colt 1.5 DI-D www.colt.ro sau www.mitsubishiromania.ro

sau

Yaris 1.4 D4D la 11.990 CIP.

Gasesti in timpul SIAB-ului promotii! In 13.000 CIp masina din clasa mica trebuie sa fie plina de dotari, cosum cat mai mic, intretinere cat mai ieftina, materiale cat mai bune, fiabilitate cat mai ridicata!

Eu am dat 10.400 CIP - benzina e adevarat - si tot am masinil cu de toate pe ele!
anamaria52857
Din ce ai enumerat pe acolo, eu zic asa: sa dai bani numai pe numele de VW in cazul lui Polo nu se merita. Corsa e mic si urat, va rog nu va suparati pe mine, posesori de Opel. Bataia este intre Fabia si Ibiza, faza cu care ma confrunt si eu momentan. Masinile sunt identice, produse sub licenta VW, dar fabricate in Cehia respectiv Spania. Despre Fabia nu am auzit de belele majore, dar despre Ibiza sunt ceva barfe (dar mie mi se pare mai frumoasa). Acum vezi si tu cum faci...bafta!!!!!!!!!!!
Codrin54983
Toata chestia e ca daca iau fabia, ibiza sau polo pretul cam tot acolo ma ajunge. Yaris mi-a placut, pacat ca n-are un diesel mai puternic si mai ales ca celorlalti membri ai familiei nu le-a placut. La colt nu m-am gandit pana acum... Reno clio iese de pe piata(varianta asta) si n-are rost sa-mi cumpar acum o masina care in trei luni deja va fi veche pt ca va aparea clio 3.
M-ama mai uitat la ford fiesta, dar are o singura motorizare diesel, si aia de 68CP.
In legatura cu polo tot ce vreau sa stiu este daca are vreo hiba ceva, daca e vreo problema cu masina asta. Ca Yaris e mai fiabil, mai ieftin, stiu, dar nu pot lua.
adi.mitrea
Codrin. Asa este! Clio bicorp la sfarsit de generatie. Asta are plusuri si minusuri.
+ apropape sau chiar toate problemele rezolvate; pret de achizitie bun; intretinere ieftina; optionale cu carul la care fabia si ibiza nici nu viseaza.
- la revanzare pierzi destul de mult; ai senzatia ca detii masina "veche"

Daca chiar nu vrei Clio; eu personal as merge pe Ibiza. Interior mai tineresc decat al fabiei, design mai reusit (subiectiv desigur). Atat la Skoda si la Seat (cele de care vorbim) motorizarile mi se par cam slabute; la fel si dotarile standard si chiar optionale.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.