Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Peugeot 205 sau Tico
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Octavian1
Am de ales intre un Peugeot 205 din 1995 si un Tico 1998 , ambele cu 2500$ ambele "in stare buna dupa anunturile proprietarilor". Care este mai bun dpdv al fiabilitatii, intretinerii, sigurantei? Multumesc.
OMEGA
La tico cu siguranta stai rau de tot dar in rest e super masina!
Despre 205 nu stiu ce sa zic, mi se pare cam mic cel putin din pct-ul meu de vedere
RCS
Daca ar fi dupa mine as paria pe Peugeot ! Legat de Tico am inteles ca are cel mai bun motor facut de Daewoo.
Octavian1
Exista vreun defect specific acestor modele care de la un anumit nr. de km. trebuie cautat? Sunt sanse sa mai gasesc piesele consumabile pt. Peugeot sau doar din dezmembrari?
OMEGA
Piese noi pt 205 nu cred ca mai gasesti dar la dezmembrari sigur!
Pt tico insa se gasesc noi si la preturi acceptabile parerea mea!
Dragos4
Gandeste-te ca Tico este fabricat in Orientul Indepartat si asamblat in Romania. Iar Peugeot este facut integral in Franta.
Eu nu as compara marcile din Orientul Indepartat cu cele din Europa... in cazul asta Tico cu Peugeot... europenii fac masini net mai bune, motoarele de peugeot sunt foarte reusite.

Pe de alta parte, Peugeotul este mai vechi.... Pune in balanta totul...
Octavian1
Voi merge pe Tico.Care este recomandat dpdv al consumului si fiabilitatii:cu injectie sa carburator? Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.