Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce masina de +/- 15000 DDP sa imi iau???
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Pages: 1, 2
Victor54823
Ideea este ca nu sunt hotarat si am nevoie de un mic ajutor,vreau o masina cu motor diesel,in jur la 100cp.....si care sa se invarta pe la 15000 cu toate taxele...io m'am gandit la masinile de mai sus,voi ce ma sfatuiti?? :help:
Skywalker
Octavia 1 nu te prostii cu 307 e de 2 bani, m-am "dat" cu 307 nou si in comparatie cu Renault-ul meu nu se compara la nici un capitol, este "plina" de plastic nu are stabilitate, pe carosabil cu denivelari efectiv scartiie din toate incheieturile.
Victor54823
La O1 ma gandeam si io,am mers cu asa ceva,110 cp si tragea nene nu gluma,in plus de asta e la sf de drum si cred ca numai are probleme mari,numai stiu pe unde am auzit ca s-ar fabrica inca 4 ani de acum incolo??
Si de Focus am auzit de bine,stabilitate fiablitate dar costuri mari de intretinere si service lamentabil....bine sa nu vb de peugeot(are taicamiu un 406 si cate batai de cap are cu el....) sau de porshe unde am auzit ca e slabut rau service'ul....sau mai degraba nu-si dau deloc silinta,nici nu stiu ce sa zic,in alta ordine de idei la banii astia ce masina Noua as putea lua pe care sa o tin 5-6 ani si sa nu am probleme mari cu ea
cosmin45741
aoleu, ce comparatii!!!!
am mai scris despre asta si intr-un alt topic si nu vreau sa ma repet...
O1 e veche, veche, veche!!!(model 96-97, daca nu ma insel) :minigun:
Victor54823
Bine tu ce ai alege daca ai fi in locul meu ??de o2 nu am bani...adik as avea de modelul de 105 cp dar cam cheala nici macar geamuri electrice
cosmin45741
astra, focus, 307 si e o lista tare lunga in fata octaviei 1...cel putin din punctul meu de vedere....
iar la 15.000 ddp, chiar gasesti, intra si tu pe site-urile firmelor si configureaza-ti masina si vezi la cat ajungi...
p.s. la astra ai acum 1500 euro discount, e de luat in seama
Iulian HondaFan
da, Octavia a aparut din 1996... golf4 din 1997 iar bora din 1998...

sugestia mea: focus2 daca se incadreaza in buget.
Victor54823
Focus 2 acuma m'am uitat clar nu se incadreaza,adik nu au aer conditionat decat pt a 3 versiune focus sport,care depaseste 15,500 fara vospea metalizata,aeru manual printre altele costa 625 euro cip....las'o naibii...adik la varinta de baza are geamuri electrice care octavia 1 si 2 nu au asa ceva dar nu are aer conditionat...307 acuma asta nou cu faceliftde 407 costa cam multicel,nushu unde gasesc unu dinainte de facelift pana in 15000

o varianta ar mai fi si clio bicorp care full option cu motor de 80 cai pe diesel se duce in 12800...grea alegerea...

PS:modificat topicul in :Ce masina de +/- 15000 DDP sa imi iau??? pt ca sunt ff indecis,orice idee e bine primita
cosmin45741
da, 307 e 16000 si ceva, iar focus poti sa-ti iei versiunea trend la care sa adaugi ac (567 euro).
astra e o masina f. buna iarasi si o gasesti cu siguranta in banii astia, poti sa te uiti si la un c 4 sau de ce nu, o corolla...
iar daca ar fi 16 in loc de 15 nu ar fi chiar gaura in cer, nu? biggrin.gif
R.V.28389
Si despre Seat Cordoba? Ce parere ai?
RV
madalina
Unde e lista din care vrei sa alegi?
Victor54823
megane 2 bicorp 1.5dci 100 cp
Octavia 1 1.9tdi 110 cp
307 daca se incadreaza in pret 1.6 hdi 110 cp
Focus 1
mai dati idei

In principiu vreau o masina care sa poate sa fuga cat de cat,o vreau pe diesel pt consum,fiabilitate ridicata,cost de intretinere cat mai mic cu putinta..
madalina
Daca nu faci macar 20.000 km nu merita dieselul! Intretinerea este mai scumpa la diesel, este mai sensibila la carburant, daca se strica ceva din cauza carburantului, platesti tu - o pompa de injectie e cateva mii de euro, pretul de achizitie este mai ridicat....
Victor54823
Sunt de acord cu tine la tot mai putin la faza cu numarul de km,adica daca iau o masina cu 110-115 cai pe benzina ma rupe 12-13 poate mai mult in oras,acelasi lucru pe motorina ia 7-8 in trafic greu...poate 9 dar mai mult in nici un caz,io daca am 15000 cash crezi ca restu ii tin pt benzina??nu, iar pt optionale ar fi o idee dar pe urma revin la vechea problema,o sa merg mult prin oras mai putin p'fara,mare,munte,bunici,gratar....cam atat pe afara...si in traficul din bucuresti musai un diesel sau un benzinar care consuma putin...dar nu se incadreaza in cerintele mele...sa fuga!!
madalina
Eu am luat pe firma o dacie papuc in iunie 2004. Desi s-a mers cu masina 15.000 km, am luat diesel, ca, deh, consuma putin! Toate bune si frumoase, am cheltuit mai putin pe carburant, dar din cauza motorinei trebuie sa schimb popmpa de injectie. Costa 70.000.000 lei vechi numai pompa! La o Dacie! La un Nissan costa aproximativ 3000 euro! Iar acum imi calculez drumurile cu masinile diesel folosind ca puncte de referinta benzinariile de incredere!
Victor54823
DEci io detin un Oltcit care papa reglat 11-13 in oras in conditii de trafic intens,am condus ceva si peugeotul 406 al lu taicamiu tot pe benzina....ala consuma 10-12 in trafic....nu se merita luat pe benzina decat daca poti deconta bonurile de benzina sau daca ai destui bani sa bagi benzina...parerea mea,cat despre experienta ta cu poma aia....io sincer nu am mai auzit pe cineva sa se planga de asa ceva...si am destule cunostinte cu masini pe diesel
Cornel001
minus la fiabilitate: renault, peugeot
eventual minus la costuri de intretinere (da tre sa te interesezi mai exact): focus1, altfel e varianta buna la Octavia1
Ramane: Octavia1.
Asta in general , fara sa iau in consideratie motorizarea.
Victor54823
deci voi ziceti O1 nu?? ideea e ca daca iau megane2 bicorp va avea valoare de revanzare mai mare decat O1 care e la sf de drum...si daca dau pe ea 15000 pierd automat cam 2-3000 la scurt timp dupa ce o iau nu :evil: ??Sunt tare nedumerit...mai bine aveam bani mai putini si era mai simplu luam un clio si gata biggrin.gif biggrin.gif
Davidinho
Eu nu te inteleg!Cum sa dai 15000 pe un O1,un model din anii '90???Cred k la banii astia intra frumos o Astra sau un C4 chiar pe motorina.Hai sa zicem k ai zis k vrei optiuni multe si nu poti sa le iei pe astea.OK,atunci primul al fi cum ai zis si tu, un Megane II!Arata misto masina si...e din secolul asta!Bine ma refer la faptul k vrei sa dai 15000.Dak era second era alta treaba.Plus k service-ul e mult mai ieftin la Renault spre deosebire de "echipa" VW,Skoda,Seat.Oricum,sa o stapanesti sanatos orice ai lua
el_ovy
io as zice din astea : C4 , octavia1(e masina f buna si arata destul de bine cu toate ca e "veche" blink.gif ), megane2 si corolla (da nu stiu sigur daca e sub 15000ddp)
Victor54823
QUOTE(David56169)
Eu nu te inteleg!Cum sa dai 15000 pe un O1,un model din anii '90???Cred k la banii astia intra frumos o Astra sau un C4 chiar pe motorina.Hai sa zicem k ai zis k vrei optiuni multe si nu poti sa le iei pe astea.OK,atunci primul al fi cum ai zis si tu, un Megane II!Arata misto masina si...e din secolul asta!Bine ma refer la faptul k vrei sa dai 15000.Dak era second era alta treaba.Plus k service-ul e mult mai ieftin la Renault spre deosebire de "echipa" VW,Skoda,Seat.Oricum,sa o stapanesti sanatos orice ai lua


Ca tot am vazut scris asta...O1 e masina veche etc,ce inseamna pt voi mai exact veche??mie unu nu mi se pare ca are un aspect invechit,seamana f mult cu O2 la ext,si oricum la interior si astra e spartana...ca de altfel mai toate nemtoaicele...motoru desi de generatie mai veche io stiu ca e f fiabil si bun...
Mihai 36955
Eu vroiam sa-ti sugerez o ALTEA, dar.....e cam scumpa, 15000CIP, dar o Cordoba cu 1.9TDI (110CP parca) sigur merge, si este si spatioasa, are si portbagaj, are si o tenta de sportivitate in ea.
O1 desi este veche, este o masina buna, la fel Astra Classic este o masina fiabila, chiar foarte fiabila. Si-a luat un amic un Astra Classic 1.7DTI ( 80 CP) si am plecat cu el in concediu, Grecia, si eu cu TOledo 2.0 TDI 140CP, iar el cu ASTRA 1.7DTI 80CP, ambii cu 4 persoane si bagaje, si vreau sa-ti zic ca .... a stat dupa mine, adica am mers impreuna cu 200 la ora, eu mai mergeam si cu 230, dar ...vreau sa zic ca la consum m-a facut varza, adica eu am avut un consum de 6.8, iar el un consum de sub6 in condtiile in care am mers si tare si eu avand si 6 trepte.
Mihai 36955
OFERTA SPECIALA*
SEAT CORDOBA AGGRESSIVE

DOTARI STANDARD:
Bandouri laterale
Servofrana si servodirectie
Jante otel 6JX14,anvelope 185/60 R14
Frane fata pe disc,spate tambur
Bare potectie si spoiler in culoarea caroseriei
Tetiere fata,articulate si ajustabile peinal
Tetiere spate
Airbag sofer si pasager
Centuri siguranta fata,pretensionate si ajustabile pe inaltime
Volan reglabil axial si pe inaltime
Lampa ceata spate
Filtru praf si polen
Faruri ceata fata
A treia lampa stop frana
Scaun sofer reglabil manual pe inaltime
Imobilizator electronic
Bancheta spate rabatabila asimetric
Oglinda parasolar dreapta buzunar parasolar stanga
Stergator parbiz cu temporizare
Luneta incalzita
Reglaj electric faruri
Aer conditionat semiautomat
Inchidere centralizata cu telecomanda


DOTARI OPTIONALE- PACHET«AGGRESSIVE» GRATUIT
ABS
Geamuri electrice
Oglinzi exterioare electrice
RadioCD SONY MP3 cu 4 difuzoare



Preturi:

MOTORIZARE CIP DDP
1,4 / 100 CP 10.990 EURO 13.328 EURO
1,9 TDI / 100 CP 12.250 EURO 15.024 EURO
Victor54823
de unde ai luat oferta asta ca suna interesant??
AlexTM
Cordoba e mica. Mai ales la interior. Nu se compara cu ce-ti ofera Octavia1.
Iar ideea Octavia 1 e veche ... si ce-i cu asta? Ma prapadesc de ris...
Are airbaguri, ABS ... care-i problema?
Cornel001
Pai si Loganul are airbaguri, abs si e si mai ieftin... care-i problema ?
el_ovy
QUOTE(Cornel001)
Pai si Loganul are airbaguri, abs si e si mai ieftin... care-i problema ?


In cazu asta ia-ti un logan si sa te iei la intrecere cu toate skodele care le intalnesti biggrin.gif
Davidinho
[quoteCa tot am vazut scris asta...O1 e masina veche etc,ce inseamna pt voi mai exact veche??mie unu nu mi se pare ca are un aspect invechit,seamana f mult cu O2 la ext,si oricum la interior si astra e spartana...quote]

Cum naiba poti sa zici k O1 seamana f mult cu O2? blink.gif Poate dak le vezi de la un kilometru si porti ochelari cu -7 dioptrie!O2 arata super bine fata de O1.Iar Astra H la interior e spartana?? blink.gif Ma indoiesc rau de gusturile tale,sincer!

O1 zic doar k e un model deja vechi acum.Iti dai seama peste 2-3 ani?O sa pari de zici k ti-ai luat masina acum 7 ani.A aparut de nu stiu cand si O2 si tu dai 15000 tot pe modelul vechi??Poate sa aiba ea si abs si display pe tot bordul da sincer la 15000E iti permiti ceva mult mult mai bun decat Skoda O1.Tu decizi in final,nu noi
Davidinho
Uite si interiorul "spartan"...No comment
Victor54823
my bad io ma refeream la bordul astrei classic II...care intradevar e spartan cel putin din poze...Astra H e super ok dar pretul oleaca cam mare pt diesel nu crezi?asta la varianta de baza,nu cred ca sunt suficienti 80 de cai,asta s'ar incadra la 15100 ddp...
Mihai 36955
QUOTE(Victor54823)
de unde ai luat oferta asta ca suna interesant??


www.metrotehnica.ro

P.S. Nu e chiar asa mica cum se zice, este adevarat ca nu e ca O1 dar nu e foarte mica, si iti garantez ca e mai placut sa o conduci, chiar si ASTRA CLASSIC este mai placut la condus decat O1. Eu le-am condus pe toate, si CORDOBA si ASTRA CLASSIC au volan in 3 spite ( mai sport, mai confortabil, mai placut ) , O1 are 4 spite iar volanul parca nu se muleaza deloc pe mana, este subtire si tare, asa mi s-a parut mie.

Bafta.
Mihai 36955
QUOTE(Victor54823)
my bad io ma refeream la bordul astrei classic II...care intradevar e spartan cel putin din poze...Astra H e super ok dar pretul oleaca cam mare pt diesel nu crezi?asta la varianta de baza,nu cred ca sunt suficienti 80 de cai,asta s'ar incadra la 15100 ddp...


Noua Astra era prima mea optiune cand am vrut sa-mi schimb masina, Astra Caravan mai exact 1.9CDTI 150 CP ( vroiam POWER ). Primul lucru care nu mi-a placut este ca in standard este este cam cheala, adica cu dotarile care le vroiam ajungeam pe la 19.000CIP ( fara piele, fara navigatie ), al 2-lea lucru neplacat este ca 1.9 CDTI 150CP nu se importa la noi sau....se aduce foarte greu ( a fost un Drive Test intr-o revista auto si au adus un 1.9 CDTI de la unguri ) , vroiau sa-mi bage pe gat 1.7 CDTI 80CP, al 3-lea lucru nu mi-a placut cum este lucrata, mi se pare.........naspa rau masina, dar are volan misto ( e boala mea volanul :-) ), al 4-lea test a fost insasi test drive-ul; ne-au dat cei de la OPEL 3 zile la test drive un OPEL ASTRA 1.6 si bineinteles ca am kilarit-o; ce nu mi-a placut, pozitia in scaun, felul cum se semnalizeaza, trebuie sa dai impulsuri la maneta de semnalizare ( nu e ca la restul de 99% de masini, cand ramane acolo in sus sau in jos), motorul de 1.6 slab , zgomotoasa la turatii mari, aranjarea butoanelor de CD si de ventilatie ( mici si greu de gasit ), dar era stabila nu gluma.
Davidinho
Un Opel Astra H iti iei varianta a doua de motorizare pe motorina (adik CDTi 100 cai) si dotari Enjoy cu 16.500E. Scazi 1.200E,cat e oferta lor de reducere acum si iti da tot in jur de 15.000.Mi se pare o afacere f buna
Victor54823
e uite io am crezut ca oferta e deja facuta cu aia 1200 sau cat sunt in minus....my bad,intradevar suna f bine oferta;

O intrebare motoarele cdti sunt mai bune(fiabilitate,consum) decat dci-urile??si piesele de schimb cum sunt la opel fata de renault??
G a B o S
recomand megane 2 care intra la comparatzie cu fabia. incearca sa te uitzi si pe la un focus 2 ca e acum in oferta cica.
pentru orash pe bune te as fi sfatuit la un symbol de 1.5 dci fidji de 80cp si este super fara probleme nici orasj nici p afara. acu dak ai bani mai multzi pastreaza i si poate mai faci si altceva k nu tre neaparat sa bagi banii in masina neaparat.
sincer nu te infige la o1 pt ca e o masina care nu o sa se mai produk prea mult timp. park din 2006 nu se mai face decat ce e pe stok se da.
meganu l am mai comentat o data la rubrica megane vs o2.
plus k ai putea sa itzi iei m2 sedan unde pana una alta la varianta standard are si airbag si geamuri electrice. dar un m2 normal mi se pare mai stabil dar poate e o impresie din cauza jantelor pe 17. intra si pe cealalta rubrica de pe forum k merita sa citesti si restu. megane ramane. vezi k e si seat leon aku in oferta dar si ala e tot pe sfarsit de drum iar ala nou nuj dak e asa de accesibil.
dar am o intrebare : de ce itzi trebuie 100 de cai neaparat k sa meri in orash. pe bune. nu le vad rostu. p bune mai bine ceva 75-80 de cai k s de ajuns. si kiar si la drum 1.5 de 80 de cai fuge de rupe.
Andrei Suzuki
Megane 2 nu intra la comparatie cu Fabia!
Si nu mai scrie cu K in loc de C.Chiar nu intelegi? :evil:
eddie
Parca am intrat pe mIRC,nu alta...alo,aici nu e chat !
G a B o S
imi cer scuze dar asa m am obishnuit si asa scriu de 3 ani de zile. incerc dar e greu.
Andrei Suzuki
Incercarea moarte n-are. biggrin.gif
robert constantin31470
mai ai cateva alegeri in partea de sh nu foarte


vw passat 2004 full extra cu vre-o 60-70k
bmw 324d 2002 tot full
opel vectra C parca
ford mondeo 2003-2004 tot full


smile.gif) ce zici de astea:)
Victor54823
@ io56836 : Am momentan 21 de ani...100 de cai parca sunt mai in concordanta cu varsta,plus ca motivul principal ar fi: un motor mai puternic pe aceasi masina va avea consum mai mic,ma rog exprimarea lasa de dorit dar intelegi tu.

@robert constantin31470: Toate din lista suna bine...mai ales bmw 324d acela...dar nu cred ca se potriveste cu cerinta de consum....ala cred ca ma rupe la motorina...si parca as vrea o masina noua....ca nu am sa o tin 2 ani....masina am de gand sa o tin 5-6 ani pe putin

PS:O intrebare motoarele cdti sunt mai bune(fiabilitate,consum) decat dci-urile??si piesele de schimb cum sunt la opel fata de renault??
Tiberiu56833
De Nissan Primera ce zici? E in oferta la IPSO.
Victor54823
Cum suna oferta ca Ipso nu au site de web...arata doar unde sunt showroomurile....??
geeoo30
Dute la Mercedes, de smart diesel four-four te-ai uitat? nou nu stiu cat e dar am vzut preturi bune la sh in germania pana in 10000 euro si e ca nou-model 2004.
Daca as avea banii aia m-as uita mai repede la un sh de 2-3 ani cu putini km unde poti sa alegi din numele bune de masini cu o gramada de optiuni. Nu uita ca masina e noua pana o scoti din garajul dealeru-lui, dupa care ai scade pretul automat 20%. Eu nu cred ca nu e valabila chestia ca vrei sa tii masina 5-6 ani, o sa vezi ce bine e sa o mai schimbi daca poti dupa un an sau doi fara sa pierzi prea mult daca iei un sh. Nu mai suntem pe timpul lui nea nicu cand luam masina pt o viata.
Victor54823
Corect numai sutem pe vremea lui nea nicu,dar nici io nu sunt stabilizat financiar,masina o iau din banii parintilor,deci o tin pana reusesc sa iau una din banii mei,asta e ideea...ca daca ar avea tata bani sa imi dea sa schimb masina la 2 ani ar fi altceva... band.gif
G a B o S
Am inteles ce ai vrut sa zici. Si io inteleg foarte bine situatia ca nici io n am 50 de ani smile.gif). Dar sa stii ca oricum daca iti iei diesel nu o sa fii in aceasi categorie cu cei care scartaie la semafor pt ca ai 100 de cai si un megane are "veleitati sportive" dar nu rezista in timp daca te apuci de chestii d alea. Adica 100 de cai ii ai decat pentru un drum sau ceva de genu asta. Piesele de pe renault sunt mai ieftine decat celelalte si mai nou exista posibilitatea de a pune piese de la "limuzina" autohtona recte loganu (ex: placute de frana), care nu o sa tina la fel de mult cat originalele dar in acelasi timp au un pret mai mic si poti sa le schimbi mai des. Servisu la renault e bun. Io la ip..o nu am avut probleme cu revizii sau altele si s au purtat destul de decent. La faza cu dCi vs cdti nu ma pot exprima prea bine pt ca nu stiu cum e cel de pe opel dar nu prea se vaita nimeni de el asa ca ar trebui sa fie bunicel. nu stiu acum cat de fiabil e. dar cel de renault merge foarte bine si dupa 50.000 de km cu masina nu am avut nimic. dar poate am facut io parte din cei cativa care au avut noroc cand si au luat masina. si mai e un lucru: trebuie sa iti mai si placa si masina cum arata ca pana la urma degeaba o ai si mege bine daca tu nu te simti bine cand o vezi. Mergi la un dealer al fiecarei marci care te ar interesa, si incearca sa faci un test drive sau printre prietenii care mai au aceleasi modele.
Si mai vroiam sa te intreb cat mergi cu masina pt ca daca nu circuli mult nu se merita investitia unui diesel decat daca esti inebunit dupa ele (ca mine smile.gif ). pentru ca abia dupa 100.000 de km apare un asa zis profit pt ca iti scoti banii dati in plus la inceput pt ca ai ales diesel. Think about it.
Davidinho
QUOTE(io56836)
si mai e un lucru: trebuie sa iti mai si placa si masina cum arata ca pana la urma degeaba o ai si mege bine daca tu nu te simti bine cand o vezi. Mergi la un dealer al fiecarei marci care te ar interesa, si incearca sa faci un test drive sau printre prietenii care mai au aceleasi modele.
Si mai vroiam sa te intreb cat mergi cu masina pt ca daca nu circuli mult nu se merita investitia unui diesel decat daca esti inebunit dupa ele (ca mine smile.gif ). pentru ca abia dupa 100.000 de km apare un asa zis profit pt ca iti scoti banii dati in plus la inceput pt ca ai ales diesel. Think about it.


Si eu sunt (foarte) de acord cu tine.Daca nu iti place masina cum arata,poate sa aiba ea consum 2L in oras si sa mearga cu aer in afara,ca tot degeaba! biggrin.gif Mare grija sa nu iti para rau dupa aceea

Iar in legatura cu dieselul...ma alatur si eu innebunitilor dupa el!Pe unii ii enerveaza zgomotul,puterea mai mica s.a.m.d,dar eu cand aud cum toarce un diesel parca l-am facut cu mana mea...are un farmec aparte beer.gif
G a B o S
OFERTA SEAT LEON, fiindca a aparut noul leon, cei de la seat fac reduceri, astfel ca ai moca :
- inchidere centralizata cu telecomanda
- Radio CD si 8 difuzoare
- ABS
- airbag frontal si lateral pentru sofer si pasager
- proiectoare ceata
- geamuri fata electrice
- climatronic
- scaun sofer si pasager reglabile manual pe inaltime
- cotiera fata.

Eu mi am configurat un Leon de 1.9 TDI 100 de cai cu cutia de 5 trepte. 17.651 euro ddp si e aproape full (dar u mai poti sa tai din ce nu te intereseaza si sa il faci de 15-16.000). (E clar renunt la meganu meu). :


ABS
Airbag lateral fata
Airbag sofer si pasager cu dezactivare
airbag pasager
Anvelope 195/65 R15
Bancheta spate rabatabila asimetric
Bare de protectie in culoarea caroseriei
Bordcomputer
Centuri de siguranta in 3 puncte pentru
toate locurile
Climatronic
Frane fata, spate pe disc
Geamuri electrice fata
Iluminare interior, separat fata/spate
Imobilizator electronic
Inchidere centralizata cu telecomanda
Jante aliaj 6J x 15
Lampi ceata spate
Oglinzi exterioare, ajustabile manual
din interior
Proiectoare ceata
Radio CD (Aura), 6 difuzoare
Reglaj electric faruri
Roata de rezerva normala, din otel
Scaune sport fata
Scaun sofer si scaun pasager reglabile
manual pe inaltime
Sistem spalare luneta
Stergator parbriz cu temporizare
Suport pahare
Tetiere fata articulate si reglabile pe
inaltime
Volan reglabil axial si pe inaltime


Si optionalele pe care le am ales :

Electric :
-geamuri spate electrice
-oglinzi exterioare electrice,
incalzite, pliabile electric

ESP

Iarna:
-scaune fata incalzite, cu control
separat
-fara suport pahare
-duze spalare parbriz incalzite
-sistem spalare faruri

-Jante aliaj 16" (Zetus)
-Anvelope 205/55 R16

Suspensie sport

Si vopseaua metalizata negru (Magico Black).

reduci din optionale si ramai la 15799.

Interesant, nu ?? smile.gif)
Victor54823
ai da meganul pe leon??ma rog vechiul leon...sincer mi se pare mai buna masina frantuza,si mult mai frumoasa
Dan56419
This message has been deleted by krysty. Reason: anunturile de vanzare-cumparare sunt interzise pe forum
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.