Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiabilitate C3?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Citroen > C2/C3
Marian54669
Buna ziua. Analizez si eu posibilitatea de a-mi cumpara un C3 pe motorina. Ce parere aveti de raportul pret/performanta? Dar in ceea ce priveste fiabilitatea? Eventual, cum vi se pare in comparatie cu alte variante din clasa lui?
lucian14
aici e vorba despre gusturi...
mie personal imi place masina (sora-mea are una dar e pe benzina)
ce stiu este ca reviziile sunt f. convenabile... probleme nu a avut cu ea si are deja 2 ani jumate.
este o masina sigura are ncap maxim din ce stiu eu.
Marcel57409
QUOTE(Marian54669)
Buna ziua. Analizez si eu posibilitatea de a-mi cumpara un C3 pe motorina. Ce parere aveti de raportul pret/performanta? Dar in ceea ce priveste fiabilitatea? Eventual, cum vi se pare in comparatie cu alte variante din clasa lui?

QUOTE(marcel4ro)
varianta pe motorina merita (datorita diferentei de pret) in situatia unui 30.000 km pe an (sau 25.000 km in oras numai - putin probabil). la C3 consumul e mic si la diesel si la benzina. ca proprietar a unui C3 i-as da un 8,5 la fiabilitate. desi pare sensibila masina e destul de robusta. electronica e complicata si in cazul unor probleme esti la mana service-urilor autorizate. la clasa lui doar A2 de la audi sau A classe de la mercedes sunt peste. de mentionat ca service-ul de citroen nu e nici cel mai scump nici cel mai ieftin
ncristi
Incearca www.clobcitroen.ro
CruiSeR
Nu stiu cum e cu motorina insa eu am un C3 1.1 benzina si consuma cam mult in Bucuresti, cam 8l/100km. Insa oricum.. e totusi Bucuresti.. prinzi un semafor de 3 ori smile.gif)
lucian14
marcel4ro a scris:
varianta pe motorina merita (datorita diferentei de pret) in situatia unui 30.000 km pe an (sau 25.000 km in oras numai - putin probabil). la C3 consumul e mic si la diesel si la benzina. ca proprietar a unui C3 i-as da un 8,5 la fiabilitate. desi pare sensibila masina e destul de robusta. electronica e complicata si in cazul unor probleme esti la mana service-urilor autorizate. la clasa lui doar A2 de la audi sau A classe de la mercedes sunt peste. de mentionat ca service-ul de citroen nu e nici cel mai scump nici cel mai ieftin!

Aici e cam exagerata comparatia cu mercedes si audi...
Nu am inteles calculul ca motorina renteaza la minim 25.000km pe an in oras? care e formula ? tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.