Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Radio-CD Albeea Star
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Mihai50547
Are careva cunostinta despre cum se scoate masca de la CD-ul Blaupunkt de la Albea.

Scopul este acela de a scoate o intrare ptr. un mp3player/laptop...etc

Am vazut ca nu are nici un surub sau alte elemente ajutatoare. Probabil are niste clme, dar trebuie sa stii pe unde sunt ca sa nu rupu masca
Ionut45405
Greu, au rupt-o unii si prin service! Studiez si iti spun.
C Z R
sal mihai si ionut, dar eu stiam ca nu se scoate deloc, poate doar in service sa umble ei si sa scoata din suruburi, dar cred ca trebuie sa scoata bordul ptr asa ceva biggrin.gif
Mihai50547
Nu cred ca trebuie desfacut bordul, nu este dintr-o bucata, iar suruburi eu n-am gasit nici la vedere si nici mascate.

Eu cred ca sunt cleme, dar cine stie pe unde sunt?

Am vazut ca la Alfa Romeo exista un sistem destept, iar stapanul are acces destul de usor la mufele din spate, insa aici e mai complicat. (exista un topic pe undeva pe net. daca il gasesc pun linkul)

M-au cam plimbat pe la service legat de treaba asta, iar cei care se ocupa cu partea electrica au spus ca ei nu il pot scoate daca a venit asa din constructie. mmm cam ciudat.
C Z R
sal mihai! am glumit cu cele de mai-sus biggrin.gif eu cred ca e o priza sub frana de mana sau mai-sus , nu stiu dar cred ca acolo sa se poata pune telefon, laptop sau altceva, nu stiu cand o asa ma duc la un amic care lucreaza la o reprezentanta a unei marci celebre de masini(fara reclama! :spam1: ) o sa-l intreb ca el stie sigur cum sta treaba! :angel:
Ionut45405
Scuze de intarziere. Sunt 2 suruburi sub aparat pt care trebuie demontat panoul de sub el (cel cu gurile de aer) si in rest cleme, se trage afara si dupa aia se poate scoate fata cu grija, are suruburi in lateral cu inbus stelat parca. Oricum atentie ca se pierde garantia! In alta parte nu stiu sa se poata conecta nik, nici la el acolo nu garantez ca iese ceva bun.
Mihai50547
Am inteles. Iti multumesc. iar la partea cu garantia.....exista oare vreun sigiliu? Sau pur si simplu trebuie sa fiu atent sa nu rup ceva?
Ionut45405
Sigiliu nu e, dar daca bagi fire pe-acolo...
Ionut45405
Uite si poza.
Ionut45405
Inca una.
C Z R
wow vad scris pe eticheta radiocassului ca este made in portugal n-as fi crezut blush.gif
Mihai50547
e acum dilema e cum desfac eu panoul cu gurile de aerisire. m-am uitat eu asa superficial si nimik la vedere.

mai caut
Ionut45405
Pai sa vezi ce mishto scrie in manualul de reparatie: la capitolul ventilatie scrie: vezi la aparatura electrica, iar acolo ce crezi ca scrie? Vezi la ventilatie!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.