Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sistemul "Buy back"- Cum functioneaza ??
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
simpson
Dupa 4 ani de leasing,vreau sa nu platesc valoarea reziduala si sa imi schimb masina. Cum se face (in ideea ca dealerul va avea disponibila aceasta operatiune peste 4 ani)
V l a d
pai din cate stiu eu, dealer-ul iti evalueaza masina si suma rezultata in urma acestei evaluari este considerata avans pentru urmatoarea masina. Normal, masina veche ramane la ei blush.gif
simpson
se stie cam cat primesti (procentual din valoarea platita) daca masina nu are probleme deosebite si nici un nr exagerat de km ?
guerilla
se stie.. cu mult mai putin decat daca ai sta sa o vinzi tu.
dar, in economia de piata, serviciile se platesc... uneori mai scump decat face.
M A R I U S
Guerilla, exista buy-back la Toyota?La cat mi-ar evalua astia Corolla mea de 2 ani si 50000km?
eddie
A vandut un coleg Toyota Avensis modelul dinainte de ala nou,fabricata 2002 sau 2003,nu sunt sigur de 2003,motor de 1,6 benzina,avand 30.000 de km la bord,cu 11.000 de euro.Pretul Corollei tale acum un an era 14.700 varianta Terra,pretul cred ca acum este in jur de 10.000 euro,mai mult sau mai putin.....cum ti-o fii norocul !?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.