Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cat costa piesele de schimb in functie de marca?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
ionut53997
Deunazi am auzit cum ca piesele de schimb la masinile nemtzesti sunt mult mai ieftine decat la cele de productie franceza? E adevarat?
Bogdan49836
da, ai auzit bine ... nemtoaicele is mai ieftine decat frantuzele ... peugeot au niste preturi la piese , nici sa nu vorbim, si nici astazi nu stiu de ce is mai scumpe , nu e motivat nici cum pretul lor ...
Daca as avea o frantuza nici nu m-as gandi sa nu am casco ...
Mikidutzaa
Ca veni vorba, la BMW cum sunt preturile? (ma refer la piesele care nu ar putea fi acoperite de CASCO gen bucsi, amortizoare, etc.)
Dan27
la bmw:f acceptabile:cap bara+bieleta directie:2000000 ceva de genu'
oglinzile te usca:(( de la 250 euro in sus bucata..gasesti pe producator la 150
filtrele de aer sunt mai scumpe decat la alte marci ca au forma mai speciala,in rest nimic deosebit..
la audi si passat usuca suspensia fata..peste 1000 euro(capete de bara din aluminiu,prostii de astea)
si in rest tinete departe de renault,peugeot si mai stiu
Damian53219
QUOTE(Mikidutzaa)
Ca veni vorba, la BMW cum sunt preturile? (ma refer la piesele care nu ar putea fi acoperite de CASCO gen bucsi, amortizoare, etc.)


CASCO acopera busci si alte dracovenii ce se strica de la minunatele strazi romanesti??????????????????????????????????? :angel:
adi.mitrea
Damian... citeste mai bine! Chiar in citatul pe care l-ai dat spune asa "piese pa care NU le acopera casco".

Cat despre piese... nu stiu prea multe! Nemtesti mai ieftine decat frantuzesti sigur!!
madalina
Dati si voi exemple concrete! Posesorii diferitelor marci dati macar pretul consumabilelor! Nu legende!

Cat despre CASCO, orice masina ati avea, nu renuntati la CASCO!
ionut53997
Cum a spus si Madalina, sintagma "nemtzestile sunt mai ieftine" o stiu. Vroiam niste cifre. Reale. Poate sunt mai ieftine cu 1 euro, poate cu 1000, conteaza si aspectul cantitativ. Daca ma costa doar cu 50 euro mai mult o piesa nemtzeasca inseamna ca tot franzuzeasca e mai rentabila (-9000 euro la dotari similare Laguna vs Passat).
guerilla
ca sa nu imbatranesti asteptand un raspuns, pune mana pe un telefon si suna la doua service-uri si cere cotatii pentru piesele uzuale. cere si nr de norma de ore de manopera necesare inlocuirii acelor piese, costul pe ora de manopera si iata ca ai o comparatie foarte folositoare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.