Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme frana Ford Mondeo 94
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
George29437
Noroc.
Am o problema cu un Ford Mondeo din 94.Imi tremura la franare si trage dreapta iar volanul se duce in stanga.Am cumparat discuri , placute , am schimbat garniturile , am facut aerisire , am facut unghiurile , am schimbat rotile dar....nimic.Tot tremura.
Poate a mai intalnit cineva problema si imi da o mana de ajutor.
Multumesc. bicycle.gif
adrian47392
daca masina trage la frinare inseamna ca ai frine inegale sau punti neparalele (roata care ramine in spate, intra sub aripa) vezi jocuri la puntea spate, ai frine independente deci vezi repartitorul cu doua cai, una poate fi intepenita, vezi discuri strimbe. AI DE LUCRU!
LUCAA
am o problema la un ford mondeo din 94, pedala de frana se duce foarte usor pana aproape la fund si masina franeaza foarte greu nu stiu ce sai fac,datimi raspuns va rog daca stiti,,,,,acest fenomen sa intamplat de cand sa lasat frig si zapada pe drum whistling.gif
Seri
Placutele si discurile de frana in ce stare sunt? Nu sunt foarte uzate?

Lichidul de frana ar trebui inlocuit si circuitul aerisit.
Nu sunt scurgeri de lichid?
LUCAA
placutele leam schimbat si lichidul lam verificat nu are scurgeri,mam gandit sai schimb garniturile la pompa si lichidul, daR nu stiu daca va functiona

daca nu va functiona cu lichidul schimbat si garniturile nu stiu ce sai mai fac,poatE cineva sa ma ajute ???

poate cineva sami spuna unde se afla senzorul sau supapa de repaartitorului de sarcina la ford mondeo din 94 si daca se poate repara..va rog sa ma ajutati pentru ca am probleme cu franarea...ast rasp..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.