Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Corsa Easytronic
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
vlad53903
Mi-am comandat un Corsa 1,4, 16V, 90CP, Easytronic. La drive test nu au avut decat masini cu cutie manuala, asa ca nu am testat tocmai ce ma interesa foarte tare. Daca stiti ceva despre asta, sunt gata sa va ascult.
vlad53903
Hai s-o luam altfel: poate imi ziceti ceva despre Easytronic in genere.
madalina
Din cate stiu de la cineva de la Opel easytronic nu este prea reusita! Daca deja ai comandat masina, succes!
vlad53903
Sar'na!
mike.omega
Hai sa te incurajez biggrin.gif

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=3439 bicycle.gif
vlad53903
Bah, voi vreti sa-mi furati calu'!
mike.omega
Numai la furat de corse nu m-am gandit blink.gif
vlad53903
Acu' pe bune: ce e nasol la easytronic? Vreau doar info, ca de trecut pe manual n-as trece nici sodomizat de terente. La Corsa mi-au placut mult look-ul si confortul (surprinzator pentru clasa ei). Iar motorizarile mi-au parut mai mult decat decente. Despre easytronic am tot citit de cand a aparut, dar de gustat, ntz. Oricum, pana acum nu m-ati lamurit cu nica.
madalina
O cunostinta a mea avrut Corsa easytronic si am intrebat pe cineva de la Opel ce ma cunostea de cand am luat Corsa mea si mi-a recomandat sa nu ia easytronic ca nu este reusita. In ce sens? Nu mi-a detaliat.
eddie
Iti spune eu pe scurt,am 4 colegi ,ca am vreo 200-250,ca lucrez in fabrica....care au 3 Corsa cu cutie normala si una cu Easytronic,cele normale au avut probleme cu cutia ,cealalta cu tablaria si baia de ulei,cand o colega nu a prea mai gasit vitezele la Easytronic si in loc de marsarier a mers tot in fata si a suit-o pe o mare bordura !Cam asta e problema majora,sa nu uiti in ce viteza esti....Probleme tehnice nu are cutia.Eu am vrut o Corsa pentru sotie si pana la urma am optat pentru altceva,vezi in semnatura !
vlad53903
Intr-un final am drive-testat un easytronic. E bestial. Nu stiu cat de fiabil e, dar pe masina de drive test (1,4, 90CP, 25000 km) dadea bine, bine de tot. Continuu deci sa cred ca DA cutie automata, mai usor cu manualele (salut sportivilor de pretutindeni! biggrin.gif )
vlad53903
In sfarsit, dupa mai bine de 2 luni de asteptare mi-a venit masina. Sunt superincantat. Si de look, si de motor, si de easytronic. Voi ce mai ziceti de Corsele voastre?
madalina
A mea este de nerecunoscut. Opera surorii mele. O sa pun si poze. Are praguri, spoilere, toba sport, e rosie (cu "sclipici), are o alta grila fata....
vlad53903
Tunning-ul nu ma atrage, dar e cu siguranta o chestiune personala si, daca tie iti place output-ul, congratiuleishan. Amabila ca-ntotdeauna fiind, poti sa-mi zici daca la tine se aude atat de puternic aerul din exterior, sau am eu o problema cu fixarea perbrizului?
madalina
E dragut facut masina, insa eu as fi bagat banii in performante, nu in aspect. Insa sora mea, student la design, e interesata de aspectul masinii. Oricum pragurile si spoilere clar nu sunt pentru Romania...

Despre parbriz: ai tu o problema. Motorul insa este zgomotos la mine.
Andrei Suzuki
Mada,poze,poze. Sunt curios. biggrin.gif
adrian57585
are: ABS , aer conditionat ,etc. cadou daca semnezi comanda pina la 31.dec.2005.
scut-ul este 33 de Euro si ma gindisem deja sa-l comand.
deci fac o afacere buna.
PS : eu nu suport " benzina" am un Opel Kadett 1.6 D si de 5 ani nu s-a stricat mai nimik la el si merg zi de zi cu el.
adrian57585
era vorba despre Opel Corsa 1.3 cdti easytronic=11500 euro cu toate taxele
Gabriel49126
Scutul acela la 33 euro este de plastic sau este metalic ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.