Help - Search - Members - Calendar
Full Version: touareg 2,5l sau x5 3l
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
dan53867
salut! hop si eu c-o intrebare!ce ati cumpara in locul meu?x5 sau touareg?diesel bineintzeles!si nu ma refer la pretz ci la dotari si performantze,costuri de intretzinere,etc. :brave: [/b]
Mikidutzaa
In primul rand ca nu suntem in locul tau si poate ne spui ce vrei de la masina ca sa putem sa te ajutam.

Asa, mie personal X5 imi place mult mai mult cum arata si in Top Gear pe BBC cam desfiintau Touareg-ul.
G e o r g e
in primul rand nu mi-as lua nici una din masinile alea smile.gif
Mihai 36955
Eu am condus TOUAREG R5 TDI, si imi place la nebunie, cam prea simplu, e totul automat, dar e misto. Din auzite am inteles ca X5 este teapa, la modul ca este categorisit intr-o clasa mai mare ca X3, ca pret nu mai zic, dar... interiorul ( cu foarte putin mai mare X5 fata de X3 ) , confortul la rulare, dinamism nu sunt deloc peste X3 sau foarte putin, atat de putin incat nu se justifica diferenta de pret intre cele 2. Asa ca eu as compara TOUAREG cu X3, iar un X3 cu 3.0d, e belea,
parerea mea. Nemtii la fel , nu sunt foarte multumiti de X5.
Mikidutzaa
Daca-i vorba de X3, mie aia mi se pare o gluma de masina din plastic dupa cum arata din afara. Si pe deasupra se spune (iarasi la Top Gear) ca e bine sa nu iesi de pe asfalt cu ea.

P.S. Apropo, de la ce vine R5?
V l a d
se muta la versus
krysty
la X5 se ramarca interiorul la care sunt folosite materiale de buna calitate, in traditia de lux de altfel a BMW. in afara de faptul ca sunetul motorului nu are acel "ceva" care sa te atraga, performantele acestuia sunt recunoscute. singura problema o reprezinta consumatorii. adica tot ce e legat de instalatia electrica. consuma ca o uzina nucleara.
interiorul la Touareg mi se pare fad. motorul in schimb isi face banul.
intretinerea... fereasca Sfantu' sa/ti "pice" ceva(si la una si la cealalta) ca te-a rupt la ban

QUOTE
Din auzite am inteles ca X5 este teapa, la modul ca este categorisit intr-o clasa mai mare ca X3, ca pret nu mai zic, dar... interiorul ( cu foarte putin mai mare X5 fata de X3 ) , confortul la rulare, dinamism nu sunt deloc peste X3 sau foarte putin

mda... de mare angajament...
Watcher
QUOTE(Mikidutzaa)
P.S. Apropo, de la ce vine R5?


R5= 5 cilindrie in linie.
Mihai 36955
Partea din fata de la TOUAREG este de asemenea din plastic, dar asta nu inseamna ca nu e solida, ca doar rezistenta nu vine din aripile din fata. R5-ul care l-am condus avea facut CIP TUNING si tragea foarte bine, desi nu prea imi place cutia DSG cu care e dotat, dar cand o calcai se ducea nu gluma.
unprenume54267
Tuareg off road, X5 on road. Pe moment aleg T-reg, X5-u i batran.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.