Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Accident...avarie...asigurare?? URGENT
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Florin Ristei
Am si eu o intrebare. Daca puteti sa-mi raspundeti repede ar fi exceptional. Am fost lovit in Constanta de un idiot cu un Cielo (avarie usoara), am fost la Politie, s-a dovedit ca e vinovat si imi repar masina cu asigurarea lui. Am un OPEL Astra iar asigurarea lui era la ASIBAN. Intrebarea mea este: pot sa le zic sa mi-o repare la ce service vreau eu? Adica eu vreau sa o duc la service-ul de la reprezentanta OPEL din Galati. Dati-mi un sfat. Multumesc anticipat
madalina
Da, poti merge la orice service vrei tu, insa, daca este service agreat, se face decontarea directa, adica tu duci masina si o iei reparata, nu te intereseaza preturi, factura, etc. Daca nu este service agreat, asigurarile iti cer un deviz aproximativ, iti dau sumele maxime pe acre le deconteaza ei pentru respectivele operatiuni, tu duci masina, platesti reparatiile, iei facturile, te duci la asigurari si iti dau banii cheltuiti efectiv sau suma maxima admisa, in cazul in care factura depaseste suma maxima decontata!
HalbaSus
Ti-as recomanda sa mergi la un service agreat, am auzit de prea multe cazuri in care asigurarea a platit cu foarte mare intarziere reparatiile, respectiv nu le-a mai platit deloc.
Florin Ristei
Am fost cu ea...am dus-o la asigurare si la service-ul OPEL.... si e ok...platesc ei...direct la opel .... m-au programat pe 1 sept sa duc masina sa o repare smile.gif ... tre' doar sa indrepte tabla, sa ia vopseaua lu ala (care s=a imprimat pe masina mea :minigun:) si mici retusuri... cam asta e tot. Mersi pentru ajutor oricum... beer.gif
V l a d
se muta la financiar
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.