Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euro 4 din toamna
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Bogdan49836
Din toamna dak vrei sa-ti aduci o masina SH de afara trebuie neaparat sa aiba Euro "4" . Adica sa inteleg ca daca vreau sa-mi aduc un un Mondeo 2002 sau un audi A4 2002 (care din cate stiu au are euro 3) nu o sa imi pot aduce ???
Dupa mine e o mare prostie ... un Audi A4 2002 sa fie un "element" suficient de poluant ca sa fie interzis pe strazile din Ro unde ... "elemente" mult mai poluante predomina strazile noastre ...
Ce parere aveti ?
ionut35955
Nasol.Unde ai citit despre asta?
geeoo30
am vazut mondeo 1,8i 2001 cu euro4, dar nu cred in schimbarea asta, unde ai vazut?
mike.omega
Eu stiam ca euro4 va intra in vigoare de la 1 ian 2007, in toata europa, nu numai in .ro biggrin.gif
Zetics40545
Nu cumva e vorba de obligativitatea masinilor noi de a corespunde normelor E4?
Mi se pare absurd sa ceri asa ceva pt sh cind nici o masina produsa in Ro nu respecta euro4. Nu ca absurdul n-ar face parte din cotidianul guvernelor noastre mult-iubite... :argue:
madalina
Exista o lege postata pe Forum, la mai multe subiecte legate de inmatricularea masinilor, euro 3, 4, in care se spune clar ca euro 4 va fi obligatoriu la inmatricularea in Romania din 1.01.2007! Cine are alte informatii, sa se bazeze pe actre oficiale, publicate in Monitorul Oficial, nu speculatii! Astfel de schimbari nu le faci de pe o zi pe alta!

Ganditi-va ca din masinile noi vandute in Romania 75% sunt euro3!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.