Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiat Punto cu probleme
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Endre53047
Salut.
Sunt si io nou pe forum si dupa cum vedeti topicul, e o buba. Mi s-a dus computerul pt injectie si tre sa-l schimb. Ma poate ajuta cineva cu o informatie unde gasesc o treaba de-asta noua si cat mai ieftin. Am fost la Fiat in Cluj si mi-au zis ca e 39 de milioane. Mersi in avans.
Radu38709
Esti 100% sigur ca e dus? Care sunt simptomele si cine ti-a zis ca e mort?
Endre53047
Eu nu sunt sigur 100% ca s-a dus, da asta mi-au spus cei de la Fiat de la reprezentanta.
Simptomele ar fi ca nu maimerg 2 supape si masina se tot opreste, nu mai trage.La inceput am crezut ca nu-mi merg 2 bujii, da nu trece curentul pe-acolo.Cam asta e.
Ionut45405
E de 1.2 si 60 CP? Ca la astea se duce centrala cu simptomele astea. Vezi ca tre' o centrala virgina, nu poti lua sh.
trami
Ma ofer sa ma interesez aici in Italia, iar dupa ce esti sigur ce-i stricat da-mi codul piesei si sasiul masinii, ca altfel astia nu stiu ce sa caute. Vad ca esti din Cluj, pentru transport am relatie f ieftina.
Endre53047
Mersi la toti pentru raspunsuri, in special lui Trami, da am cam rezolvat problema. Am pus o centrala noua si acum totul e OK.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.