Help - Search - Members - Calendar
Full Version: F. URGENT!!! RUGAMINTE MAAARE!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
iulian52376
sunt pe punctul de a vedea/cumpara un audi 90, butoias, an 1990, benzina, 2000cmc. 3500 E negociabil.
n-am mai avut masina, abia am luat permisul, iar in materie de mecanica sunt la fel de bun ca la lb chineza.
vreau sa aflu doar daca merita...
Avram-5
QUOTE(iulian52376)
sunt pe punctul de a vedea/cumpara un audi 90, butoias, an 1990, benzina, 2000cmc. 3500 E negociabil.
n-am mai avut masina, abia am luat permisul, iar in materie de mecanica sunt la fel de bun ca la lb chineza.
vreau sa aflu doar daca merita...


cred ca ai face bine sa te uiti mai atent la detalii
si inca ceva.....asta e! masina de 15 ani.Bafta!
madalina
Eu n-as lua aceasta masina! E veche de 15 ani, gasesti greu piese, tu nu te pricepi si daca ti se opreste in drum nu stii ce sa faci, nici nu e dacie sa gasesti un mecanic in fiecare comuna!

Daca totusi vrei aceasta masina, ia cu tine pe cineva care se priocepe cu adevarat si iti spune cati bani trebuie sa bagi in ea neaparat si bani bagati optional sisteme neesentiale!
costel31664
QUOTE(iulian52376)
sunt pe punctul de a vedea/cumpara un audi 90, butoias, an 1990, benzina, 2000cmc. 3500 E negociabil.
n-am mai avut masina, abia am luat permisul, iar in materie de mecanica sunt la fel de bun ca la lb chineza.
vreau sa aflu doar daca merita...

Ca sa cumperi o masina faci trei pasi:
1. te uiti in anunturi sa vezi care este pretul ei pe piata
2. iei un mecanic sa se uite la ea si tu te uiti la vanzator daca e serios(nu tigan)
3. te urci in ea si mergi 5-10km si vezi daca iti place(cel mai important)
Bafta
madalina
Trebuie dusa intr-un service specializat si verificata la sange! Costa foarte mult piesele! Mai bine platesti serviceul pt verificare decat sa tii masina pe post de obiect de decor pentru probleme ce nu sunt observabile usor!
Teodor53037
Mergi la un service, merita efortul!
C Z R
iti raspund ca si madalina - n-o cumpara, eu am avut o gramada de masini second-hand, nu merita de nici un fel aceasta masina, ascult-o pe madalina nu pe mine daca nu ma crezi, o gramada de bani ar fi nimic, dar obosesti sa-ti pierzi timpul si sa-ti toci nervii aiurea, esti baiat tanar, fa un efort si da un avans si cumpara-ti o masina adevarata, oricum e treaba ta, noi suntem doar sinceri cu tine!
iulian52376
multumesc tuturor celor care mi-au raspuns. deja m-ati convins sa ma reorientez. problema e ca nu pot sa sacrific mai mult de 4000 de euro, deci in nici un caz nu ma pot gandi la o masina noua.
ramane sa mai cercetez piata, care, din nefericire, cel putin in zona mea, tinde sa fie acaparata de bisnitari (in genul in care a fost acaparata piata de imobiliare de catre agentii). care adauga suficient la orice masina.
inca o data multumiri...
iulian
:wave:
Robert Cristian
salut...in leg cu Audi 90......Hai sa-ti dau un sfat...si asculta un sfat de la cineva fan audi 90....Daca lumea nu stie ce e aia o masina...lasa-i pe ei cu trocile lor de dacii logan ..solnitze...si altele...dar vreau sa-ti spun ca audi 90 ... ESTE MASINA !!!!!!!!!! nus daca ma intzelegi..dar sa-mi mai arate astia o masina din 90 care merge cu cat scrie in bord...si face pishu pe tot ce inseamna ...... benzinare ..binentzeles ..la capacitatea aia si raportat la cai putere...deci in primul rand audi 90 sunt cu 20V si peste 160 cai putere...e cel mai puternic motor clasic facut de audi si ca sa te convingi intra pe www.20V.org ....si ai sa vezi preturi si pareri ale oamenilor care stiu ce inseamna o masina...si nus romani care-s obisnuitzi numai cu dacii si oltcit....oricum panasi oltcitul e mai bun decat o dacie...wink.gif arigato.gif
Robert Cristian
salut...in leg cu Audi 90......Hai sa-ti dau un sfat...si asculta un sfat de la cineva fan audi 90....Daca lumea nu stie ce e aia o masina...lasa-i pe ei cu trocile lor de dacii logan ..solnitze...si altele...dar vreau sa-ti spun ca audi 90 ... ESTE MASINA !!!!!!!!!! nus daca ma intzelegi..dar sa-mi mai arate astia o masina din 90 care merge cu cat scrie in bord...si face pishu pe tot ce inseamna ...... benzinare ..binentzeles ..la capacitatea aia si raportat la cai putere...deci in primul rand audi 90 sunt cu 20V si peste 160 cai putere...e cel mai puternic motor clasic facut de audi si ca sa te convingi intra pe www.20V.org ....si ai sa vezi preturi si pareri ale oamenilor care stiu ce inseamna o masina...si nus romani care-s obisnuitzi numai cu dacii si oltcit....oricum panasi oltcitul e mai bun decat o dacie...wink.gif arigato.gif
eddie
Mda,se putea sa nu fie mai multe pareri....normal,nu!? Eu stiu ca Audi 90 e un hibrid,cu caroserie de 80 si motor de 100,gresesc cumva ?Dar modelul tot vechi ramane !!!
Andrey61093
faza e ca trebuie sa te uiti la micile detalii. adik dak sunt tocite pedalele si alte abureli...dar cel mai important e sa-ti placa sa conduci masina aia.....ca doar n-o iei s-o tii in garaj....
Skywalker
Audi 80 (B3) s-a fabricat intre anii 1987 - 1991; Audi 80 (B4) 1991 - 1994 B4 este "tata lui A4 cu cod intern B5; Audi A4 (B5) 1994 - 2000; A4 (B6) 2001 - 2004; A4 (B7) 2004 - prezent
Audi 90 B3 este varianta cu o echipare mai luxoasa a modelului 80 B3
QUOTE
The 90 B3 was launched shortly after the 80 B3 and was more luxurious and had a higher level of equipment than the 80. At first, a 115 bhp and 136 bhp engine were available, both with Bosch K-Jetronic fuel injection. The 90 20V, launched in 1990, had a great performance, with its 170 bhp 2.3 litre 20V engine. It took the 90 20V just 8.6 seconds to reach 100 km/h.


Audi este o marca premium. Pentru cine nu a condus Audi 80 B3; B4 si Audi 100 C4 anii 1991 - 1994 - "tata" lui A6 va rog nu va hazardati in opinii contra
Claudiu64742
am avut un Audi 80 din '86 de 1.8, frumoasa masina si nu am cheltuit cu ea mai mult decat uzura normala. Acum am un A6 deci intr-un fel sunt un fan Audi. Daca iti place cum arata si te simti bine in ea eu zic ca merita. :wave:
Claudiu64742
am avut un Audi 80 din '86 de 1.8, frumoasa masina si nu am cheltuit cu ea mai mult decat uzura normala. Acum am un A6 deci intr-un fel sunt un fan Audi. Daca iti place cum arata si te simti bine in ea eu zic ca merita. :wave:
Sorin73813
Salut.
Momentan am un Audi80, B3, 1.6TD, nu arata el cine stie ce, dar am o oferta f buna la un Audi90, 2000, din '90. As vrea sa va intreb daca in afara de motor, corespund restul pieselor ca si demensiuni, ai anume, as vrea sa schimb cam multe pe B3, si anume sa iau usi, capota, spoilere,telescoape, etc, ce mai se poate lua. Audi90 nu a fost rulat in tara, arata f bine.
Care au cunostinta de asa ceva, va rog sa ma ajute si pe mine cu un raspuns.
Mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.