Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum sa cumpar o masina?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
dragos52871
Salut,

Vreau sa cumpar si eu o masina (Opel) din Belgia. Imi poate spune careva cum se procedeaza exact? Pot sa o cumpar in leasing de acolo (cu contractul de leasing facut aici)? Am vazut ca taxele vamale sunt mari pentru masini achitate integral. Se mai poate inmatricula cu euro3, si pana cand? Trebuie sa o mai inmatriculez si acolo, sau fac doar contract de vanzare-cumparare?
Multutmesc.
geeoo30
poti sa o cumperi numai cu plata integral din belgia, eu am luat cateva masini de pe acolo, sunt probleme aici cu actele care dureaza 3-4 zile legale, dar majoritatea, si eu, am luat nr de olanda care ti le procura dealerul nu sunt tocmai ok, adica treb sa treci in fuga prin germania ca nu esti in regula pe acolo, in rest masinile sunt ok cu muuuuult mai putin km ca in germania si intretinute mult mai bine, daca te intereseaza subiectul pot sa-ti dau mai multe detalii despre drum, cunosc oameni care se duc sapt acolo si te pot cupla cu ei, etc
geeoo30
scuze, nu treb sa o inmatriculezi in belgia iei nr de tranzit, trebuie sa aiba euro 3 si dealerul treb sa-ti procure si un formular eur 1(cum ca masina e prod in uniunea euro) fara asta esti mort aici, cam atat in rest gaseste-o dute repede sa o iei ca ofertele bune dispar repede, sau daca crezi ca nu te descurci apelezi la cineva care face asta frecvect, iti recomand daca vrei.
dani58916
QUOTE(geeoo30)
scuze, nu treb sa o inmatriculezi in belgia iei nr de tranzit, trebuie sa aiba euro 3 si dealerul treb sa-ti procure si un formular eur 1(cum ca masina e prod in uniunea euro) fara asta esti mort aici, cam atat in rest gaseste-o dute repede sa o iei ca ofertele bune dispar repede, sau daca crezi ca nu te descurci apelezi la cineva care face asta frecvect, iti recomand daca vrei.



..cat ar fi comisionul?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.