Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Service Fiat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Lucian48863
As vrea sa-mi duc si eu masina la revizie si eventual alte reparatii mici biggrin.gif, injectie si sa se mai uite p-acolo.. biggrin.gif nu ma pricep...

Intrebarea e: sa ma duc la service Fiat sau alte service-uri care sunt mai ieftine...
Dar nu stiu ce preturi au cei de la Fiat, mi-e cam frica.

Aveti vreo sugestie? Voi unde ati fost?

thx
Liviu40385
Salutam, dar nu ai scris principalele date de identificare ale masinii tale pentru a primi sugestii utile ... oricum ...

Daca masina ta este Fiat si se afla in termenul de garantie acordat de firma, recomand sa nu ocolesti Fiat "service' ... no comment about prices ...
Cel putin majoritatea celor din service-urile Fiat sunt shcolitzi si acreditatzi ... dar tot la mentalitatea romaneasca de servire a clientului ...
PS
Un amic (patit saracu' la un Mazda 323 ... iesita din garantie) mi-a povestit ca te poti astepta la un schimb de ulei de 3,9 l in loc de 2,9 s.a.m.d., noroc ca se emite factura ca proba in caz de ... :argue:
La orice service ... care se respecta ... mecanicul cere cheile masinii si te trimite la coffee/tea/soft drinks sau waiting room pana termina revizia ... apoi platesti ceea ce citesti mirat pe factura ...
:ban:
Bafta, sanatate si Doamne ajuta!
Lucian48863
n-am mai scris masina ca sa nu ma repet cu semnatura...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.