Help - Search - Members - Calendar
Full Version: o problema
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Atyim52399
Salutare!am si eu o problema.am un ford mondeo din '98 si de la o vreme si mi se aprin senzorii pt ABS si pt frana de mana!dar nu am probleme cu frana si nici cu cea de mana!imi explica si mie cineva ce semnifica are acel led<beculetz sau ce ii>aprins?
Paulp
Poate ar fi timpul sa schimbi sabotii sau placutele (depinde ce ai) pe spate wink.gif
Atyim52399
si placutele de pe fata nu trebuiesc schimbate?dar tot nu am inteles care-i faza cu ABS-UL ala.ce semnificatie are daca e aprins tot timpul?ca e in functiune sau ca e defect?<exista vreun pericol?>
G e o r g e
semnalul luminos din bord inseamna placute de frane uzate smile.gif
Paulp
Si ABS aprins, inseamn ca nu functioneaza asa cum trebuie din cauza asta wink.gif

Fuguta si schimba tot ce inseamna frine, ca nu e de joaca cu ele.
Petre52238
Cauze probabile sunt :senzorii de ABS murdari ,coroana de la roata incarcata cu noroi sau conexiuni proaste la mufele senzorilor
In momentul in care lumineaza becul ,sistemul de ABS nu functioneaza
Atyim52399
Ok am inteles.ar mai fi ceva:pedala de frana e foarte tare<adica abia o ating si deja traneaza.si nici nu pot sa o apas pana la jumatea asa e de tare>e normal sau anormal?at sist de franare sa fie de vina si nu senzorul murdar?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.