Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce mașină să-mi iau?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Liliana
Vă rog ajutați-mă să mă hotărăsc ce mașină să-mi iau. Doresc o mașină străină, nouă, diesel pentru care am disponibili 10.000 Euro.
Vă mulțumesc!
OMEGA
Clio Symbol 1.5 dci numai ca daca nu ma insel trece de 10000 euroi
Mishi
ia-ti o dacie la 1000-2000 euro, investeste restul cu cap, si in 2-3 ani intreaba aici ce poti sa-ti iei cu 20.000 euro. Asta-i parerea mea.
marcu
Opel omega
marcu
Vand opel omega,impecabila,vopsea originala,injectie multi punct,mot 2000,110cp,stare foarte buna.Consum dacia,dar cu un alt confort!!!!!!! Pret.3200 discutabil.Merita vazuta,sigur o vei cumpara.Tel 0721292057
G e o r g e
eu am avut opel omega 2.5 td 136 cp motor 6 in linie si tot mi se parea ca mai trebuie ceva ... la 1700 kg 110 cp sunt chiar f putini... si consumul de dacie dereglata pe la 14-15 ... in oras ...
Artur
Peugeot 206 1.9 Diesel de 70 C.P. se incadreaza in pret.
Armand
Marcu: Cati kilometri are la bord ?? Esti primul proprietar ??
marco
Artur, Peugeot 206 1,9 D nu se mai fabrica asa ca masina noua nu mai gaseste. Oricum, pretul ei este peste 10.000 Euro.
marco
Artur, Peugeot 206 1,9 D nu se mai fabrica asa ca masina noua nu mai gaseste. Oricum, pretul ei este peste 10.000 Euro.
OMEGA
marcule cu consumul ai dreptate, cunoscu propietar de omega brak, dar anul de fab???
justin
renault clio symbol 1.4, benzina , 75 c.p. = 8000 euroi , cu motor 1.5 dci la 65 c.p. = 10182 euroi cu toate taxele. oferte bune mai au fabia si fiesta dar ca dotari optionale renault le are pe toate in echiparea de serie.
daca astepti salonul auto poate ai noroc de ceva oferte speciale pe durata tirgului . bafta !
Liliana
Spune-mi te rog când pot vedea salonul auto și unde?
OMEGA
SIAB=SALONUL INTERNATIONAL BUCURESTI 2003 chiar
Este la ROMAERO BANEASA incepand cu 26 sept pana pe 4 oct!
Bilet de intrare 8000!
Vizita placuta!
G e o r g e
omega cred ca vrei sa zici 80 000 lei, cu 4 zerouri ?
OMEGA
Detalii
se mai grabeste omul!
LOGIC CA 80.000
DORU-DAMIAN
LILIANA...ASCULTA LA MINE...NU FRANTZUEASCA CA I DIN CARTON ACUN CAND E INCA "PORTOCALA" PE GEAM AI NEVOIE DE O MASINA DE TABLA... MICA DAR NU PREA CA NU VEI MAI STI SA PARCHEZI MASINI MARI...:)CU AMBREAJ AUTO REGLABIL CA VEI AVEA 'AMBREATITA"(BOALA GREA:)) SI CU CONSUM INEXISTENT CA ALFEL VA TREBUI SA PLANGI ,MUSAI NOUA CA SA AI CUI SA-I SPARGI CAPUL DACA NU MERGE CA AI GARANTIE...SI OBLIGATORIU FEMININA CA DE... SUNA-MA SI IT MAI ZIC DACA VREI...********3311
G e o r g e
in primul rand mi se invart deja ochii de la majusculele utilizate... in al doilea rand nu este flirt line aici si in al treilea rand ... what ever ... domnu'
Daniel7
Salutare tuturor! Cred ca de mai bine de un an de zile imi tot caut masina. M-am saturat de batrana Dacie (la anu' face 20 de ani, dar sper sa-i faca cu tata, ca i-o dau lui!). Nu am reusit sa ma hotarasc deloc. Un prieten ma sfatuia recent sa fac "drive-test" pana ma satur, si in masina in care ma simt cel mai bine, p'aia sa o iau; ca in rest toate sunt masini bune (asa zicea amicul meu). Am vrut si Octavia, si Megane II, m-am gandit si la Yaris sau Avensis. La un moment dat "cazusem" chiar la o DSN sau Solenza. Dar m-am linistit. Acum sunt hotarat de ceva vreme pe un Subaru Forester. Si nu stiu mai nimic despre ea, decat ce imi spun cei care o vand. Si in plus mi-o mai lauda si un prieten toata ziua. Mie imi place masina; am si condus-o. Cred ca merge prin hartoapele noastre. Consumul e cam mare, dar sunt obisnuit de la Dacie (si oricum intra pe cheltuieli deductibile). Am inteles totusi ca ar fi facute chiar in Japonia si atunci inseamna ca piesele ar veni mai greu.
Gata! Scurtez! Aveti vreun sfat pt. mine?
Multzam anticipat!
G e o r g e
DA DA si din nou DA . eu am un subaru impreza si este o bijuterie de masina. forester vrei aspirat normal sau turbo? adica de 125 cp sau de 177? ala de 177 este DEMENTA .
pot sa-ti impartasesc din impresiile mele su impreza. stabilitate + demaraj + tractiune EXCELENTE. consum un pic ridicat 12-13%. tot sistemul transmisie , adica cutie , diferential + ax cardanic ++++ sunt preluate de la masinile de raliu. cei de la subaru au o politica f buna: " Daca merge nu schimbam! Si dc este bun pt o masina de raliu este bun si pt o masina de strada!"
multa bafta , cu subaru nu ai cum sa gresesti.
Daniel7
Da, s-ar putea sa ai dreptate. Masina e buna, dar am mai aflat ceva: avand in vedere ca vine din Japonia, iar noi "tragem" spre UE, voi plati 30% la taxa vamala. Ceea ce, oricat m-as "arunca" eu, mi se pare enorm. Sa raman mai bine la un RAV 4? Mai scump cu 2000, dar tot SUV?... Inca nu stiu ce o sa fac...
G e o r g e
sau faci un leasing ???
OMEGA
I-ati subaru, toyota... neah:D
G e o r g e
subaruuuuuuu )))))))))))))))))))
Daniel7
Vad ca toata lumea zice numai de bine despre Subaru. Nu am stiut ca taxa vamala se plateste la valoarea reziduala. Lucru care ma mai linisteste putin.
Sigur ca o sa-mi fac leasing. Doar nu am spart nici o banca (deocamdata ca sa o iau cu banii jos. Si nici nu cred ca este avantajos din punct de vedere financiar.
Maine cred ca merg la un drive-test cu Forester-ul (Turbo). O sa va povestesc cu siguranta cum a fost...
Stefan4
As merge si eu pe SUBARU, dar as prefera ceva intre Impreza, care este prea mica si prea violenta si Forester, care este cam mare pentru motorasul ala (la varianta de baza). Cred ca un Outback ar fi cea mai buna alegere.
G e o r g e
omule tu stii despre ce vb ??? outback este mai mare decat forester !!! sper ca stii aces mic detaliu. cat despre impreza vine cu urmatoarele motorizari : 1.6 - 95 , 2.0 - 224 , 2.0 - 265 ... iar forester la 125 cp nu este chiar de taraiala ...
Anubis
Singura varianta la ce vrei tu:

- diesel
- consum mic
- finisare si dotari de bun simt

ar fi Renault Clio 1,5 Dci.

Desi cred ca depaseste putin 10,000 Euro daca dai banul jos iti mai lasa si dealer-ul la pret..
Daniel7
Forester-ul ramane! Varianta de baza: motor de 2l, 125 CP, Cuplu max.184/3.600, dotari faine in standard (tot ce vrei mai putin faruri de ceata si piele!); in plus, masina e tocmai buna pentru drumurile noastre.
Am facut si drive-testul si e naucitor sa vezi cum fuge varianta Turbo! Sau cum sta pe sosea in curbe! Ca sa nu mai zic ca masina se intoarce complet servo) in 5,4 m!
Japonezii chiar stiu sa faca masini si se tin de treaba ca lumea.
Singurul "defect" - consumul! Dar...asta e!
G e o r g e
sa o stapanesti sanatos ... o sa fii super incantat de masina , garantat si eu sunt de a mea ..
Florin9
As dori sa-mi cumpar o Skoda Octavia 1.9 TDI dupa 1998, sau un Opel Astra TDI 1,7 sau 2.0.
Astept oferte la florin.p@masini.ro
As dori de asemeni parerile voastre despre acest tip de masina; fiabilitate, consumuri, service, costuri intretinere.

Va multumesc anticipat.


[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-10-10 09:21 ]
OMEGA
Eu aleg octavia tdi cu ochii inchisi
A si opel la capacitatea de 1700 cmc produce motoare DTI, care sunt cele mai proaste de pe piata, le fac de rusine multe TD-uri vechi
Cum sunt motoarele de 2000 cmc tdi de la opel astra si/sau vectra?
Iulian8
eu am un focus 1,8 TD din 2001 , 90 CP, cu toate extrasele, cer 9900 euro si cred ca e mai bun decat octavia. daca e cineva interesat o dau si la schimb cu alta mai ieftina si veche + diferenta.
G e o r g e
tot nu ti-ai dat focusul. nu prea vrea lumea ... hmmm. eu as alege un astra nou de 1.7 100cp. motoarele de 1.7 sunt CELE MAI FIABILE MOTOARE , sunt fabricate de ISUZU si sunt mai fiabile ca orice motor de pe octavia .
madalina
:colors:
McCATyS
ptr. Iulian: Am si eu o intrebare legata de Focusul ala... ce are man de vrei sa scapi de el? eu tocmai am achizitionat unu de la nemti, tot 1.8 pe motorina, 30.000 km la bord, de la primu proprietar aproape full-options, 9500 euroi, din 2003. Am crezut ca am facut o afacere dar vad ca nu prea se mananca Nu esti multumit de el?
ps. Am citit la un moment dat de cauciucurile de iarna purtate pe asfalt incins vara... -> mi-a dat un set de gume de iarna noi noutze la mashina pe care nu m-am ostenit sa le mai schimb cu cele de vara care le-am luat separat contra cost. si am mers cu ele asa de atunci... cat de grav e doctore?
serban4
Clio 1,5 dci! Categoric!
Peugeot_Fan
Poti sa-ti iei o Dacia Solenza :thumbup: cu toate dotarile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.