Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PROBLEME LA PASSAT
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
cristian52668
AM UN VW PASSAT 2002 ,IAR LA 3000 TURE CITEODATA RAMIANE MOTORUL FARA VIATA SI MERGE NUMAI CU VITEZA LA CARE AJUNSESE (EX.:120 KM/H) SI NU SE MAI TUREAZA MOTORUL!!! AM SCHIMBAT DEBIMETRUL SI AM AJUNS LA TURBINA!! CE AR PUTEA SA FIE???? [/b]
Iulian HondaFan
This message has been deleted by krysty. reason:s-ar parea ca nu ai avut nimic de zis
adrian47392
Cred ca e vb de un turbodiesel.
Statistic vorbind la simptomul asta am avut trei bube, si le asez in urma frecventei de aparitie:
-debitmetru
-geometria variabila a turbinei blocata
-pneumatica de comanda a geometiei variabile a turbinei ( furtune vacuum, electrovalve de vacuum sau chiar lipsa vacuum, asta e de coma)
Otto73
sincer sa fiu , de cand sunt in state , cele mai multe masini defecte trase pe dreapta cu capota ridicata pe care le-am vazut, au fost passat-uri. Aici peste ocean nici nu sunt cotate bine la capitolul fiabilitate.
Cristian51367
mergi la o reprezentanta, sa o puna pe calculator
acelasi lucru a patit si un prieten de al meu, numai ca la el nu depasea niciodata 150km/h. La service i-au spus ca e stricata turbina.
dupa ce a reparat-o s-a dus in 200
Iulian53383
O greseala de fabricatie la passat este din fabrica in privintza turbinelor.
Daca auzi cumva un sunet ascutzit la demaraj , precum de rulment stricat este turbina in mod sigur
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.