Help - Search - Members - Calendar
Full Version: la skoda 1.9 tdi 2003 cu 16000 km e normal sa scartie pe spa
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
bogdan52631
salut am si eu o skoda 1.9 tdi elegance din 2003 si are 16000 km este normal sa scartie pe partea din spate?daca nu de ce face asa si ce pot face ?
G e o r g e
fi mai exact ! ce scartaie ? blink.gif ca's multe care pot sa scartaie , unele importante altele nu .
Mentiro
Hmm, la fabia mea din 2003 care are acum vreo 50000 de km aparea destul de des un scartait in spate. Recent am descoperit ca era vorba de bancheta rabatabila care nu se inchidea bine. Iti recomand sa arunci o privire in zona aia si mai trantesti ambele parti ale banchetei pana se inchid bine apoi vezi daca scartaitul persista. E destul de posibil ca asta sa fie cauza.
bogdan52631
am impresia ca scartie geamurile ca nu sunt bine inchise ,nu stiu de ce face asa ::?
scartie numai cand intru pe drumuri denivelate. sau la un viraj mai brusc! am crezut ca e de la portiere spate >>le-am uns putin degeaba??
care o fi motivul??
sa ma duc cu ea la service?
G e o r g e
sa fie faptul ca lucreaza caroseria ? blush.gif
Mentiro
Hm..macar incerca ce ti-am recomandat si eu acolo pentru ca iti spun din experienta proprie..sau macar mentioneaza daca ai incercat blush.gif
G e o r g e
bogdan incearca si tu ce ti-a recomandat mentiro .

eu am tot incercat sa-ti spun ceva mai pe ocolite , cum nu am reusit iata :

e cumva masina cu 5 usi , adica cu hayon ? ca daca da e normal sa apara unele zgomote smile.gif de fapt nu e normal dar e de asteptat .

inchiderea de la bancheta iar e o problema cunoscuta .

faptul ca e o caroserie relativ moale in 4 / 5 usi duce la apartia de zgomote din cauza torsiunii caroseriei smile.gif

happy now ?
bogdan52631
am incercat dar tot se aude ceva pe spate.
Da e o masina cu 5 usi cu hayon..mi-ati spus ca ar fi normal!!
Sper sa nu fie de la amortizoare sau arcuri ceva !Nu ma prea pricep!merci mutl pt sfaturi!Dar pana la urma ce sa fac?Las asa sa treaca cu vederea?ma cam streseaza!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.