Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Renault laguna2 1.9 tdi sau opel vectra 2.0dti
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
geeoo30
Renault laguna2 1.9 tdi sau opel vectra 2.0dti ambele din 2001 cam aceleasi dotari numai laguna are 6 viteze sunt amandoua la acelasi pret si nu stiu ce sa aleg.
G e o r g e
laguna e dCi !

apoi laguna e cea de 120 cp ? sau nu ?

ambele motoare sunt mici daca sunt doar de 100cp sad.gif
pretorian
Vectra, mai ieftin de intrtinut cred ca si mai fiabila si sa stii ca nu sunt subiectiv biggrin.gif
geeoo30
laguna e dCI de 120cp si opelul dti de 101cp in rest laguna are 140000 km si opel-ul 98000, pretul e acelasi 6700euro, sunt in germania.
ncristi
Lagnua are motorul diesel net superior.

Daca este adusa din germania eu zic laguna.
AZAZEL
QUOTE(george39933)
laguna e dCI de 120cp si opelul dti de 101cp in rest laguna are 140000 km si opel-ul 98000, pretul e acelasi 6700euro, sunt in germania.


motorul de renault este muuuuuult mai bun decat cel de pe opel. vei avea performante mult mai mari la renault. mai intervine si zgomotul motorului opel care rage ca un tractor. din punct de vedere al designului nu pot sa zic ca imi place vreo una din ele.

foarte important!!!!!!!!!!!

intereseaza-te care este nivelul de echipare al masinilor!!!

de ex: laguna: pack autentic, privilege samd
opel: cosmo.....

pt ca daca laguna este privilege, atunci cele 2 masini sunt de necomparat, laguna avand un avantaj clar.

eu as merge pe renault, dar fii atent la kilometraj!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.