Help - Search - Members - Calendar
Full Version: spinnere
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Exterior
Cristian51493
as cam vrea sa imi pun pe masina in viitorul semi-apropiat niste jenti cu spinnere...e fascinant efectul ala cand opresti (cine stie matahala aia de suv negru din cta... :coolspeak: )
am vazut ceva pe spinners.ro da nu au preturi, dimensiuni etc asa ca daca stiti ceva sau aveti detalii ziceti si mie pls :cheers:
sau macar dati cu parerea :wave:
Mentiro
O sa-mi dau doar cu pareara. Personal mi se par o pierdere de..bani si nu mi-as pune niciodata asa ceva pe masina. Poate si pentru ca prefer un tuning mai discret..nu stiu, dar pentru masinuta mea, nici sa nu aud de asa ceva.
HalbaSus
De la 100 si ceva de euro bucata incep preturile la spinerele care se monteaza pe alte jante (daca se potrivesc), si merg pana peste 1000 euro bucata la jentile de 17"-18" cu spinere (eventual cromate).

Nici eu nu mi-as pune asa ceva.
Edi45845
Ce masina ai?Ca nu merg la orice masina.
Mie imi plac da n-am la ce le pune. biggrin.gif Acum e la moda pe afara inversul:partea exterioara ramane fixa si se invarte restul jantei. blush.gif
Cristian51493
hahaha...ma uitam ieri moapte la un film din ala cu negrii si mi-au placut, acum nu mi se mai par asa interesante!

poate unele cu partea care se invarte neagra pe o masina aurie (octavia sahara bej) nu sunt chiar asa de rele :argue:

oricum daca va uitati pe siteu ala ramaneti masca... :bounce:
mike.omega
Aha deci ai octavia bej, s-o treci in semnatura :angel:
Cat despre spinnere... mi se pare hidoase :bash:
Eu sunt adeptul jantelor OZ model cu mult spite biggrin.gif
Cristian51493
offtopic.gif mike omega tu ai omega aia neagra cu neoane albastre cu cu vinile gri???? daca da...misto masina biggrin.gif
Otto73
spinnere doar negrii si mexicanii au
f1anatic
QUOTE(artur49924)
spinnere doar negrii si mexicanii au


Si portoricanii...PLIIIZ (please= eu sint doar din tzara lor ! Sa nu le vad ca imi vine sa borasc ! E o cretinatate...Mai bine ia niste wheel covers dar nu da bani pe Jante adevarate.

Spinnere nu merg decit pe SUV-uri sau pe masini cu adevarat date dracu*

DA...ia zi...porti panatloni de camuflaj...tricou de baschetbalist si sapca retro de baseball ? Lantzuri de aur la git de acorezi vaporul ? Muzica Rap ? OK atunci potzi sa itzi pui si spinnere...
Otto73
portoricani , mexicani tot in aceiasi oala (categorie) intra
Atmosfer
Se poate si mai rau, am vazut spinere pe Dacie, chiar tiganesc asa ceva. :bash:
Cristian51493
eu tot pe o dacie am vazut capace cu spinnere...erau facute in cel mai penal mod, nici macar nu s-au chinuit sa le faca sa arate macar decent :minigun:
Atmosfer
http://www.spinners.ro/ sa vedeti ceva spinnere. Sunt si cateva misto printre ele.
Cristian51493
pai de acolo m-a apucat pe mine...da mi-a tracut :angel:
VECTOR
daca dacia de care vorbesti este un break argintiu, inseamna ca vorbesti de un vecin de bloc de-al meu.ii vad masina in fiecare zi si fac pe mine de ras. alea parca sunt facute la strung...
Atmosfer
Putin probabil, tu esti din Constanta iar eu din Baia Mare, sunt 858 km intre noi deci nu prea cred ca era vecinul tau.
Cristian51493
am vazut breaku ala argintiu langa casa de cultura in spatele blocurilor offtopic.gif
mike.omega
QUOTE(Cristian51493)
offtopic.gif mike omega tu ai omega aia neagra cu neoane albastre cu cu vinile gri???? daca da...misto masina biggrin.gif


As vreau eu dar nu sunt biggrin.gif
Simon
spinners la 100 euro? :bash:
cele care se aplica pe jante sunt de la 4-500 euro .. in sus. Iar cele in set, janta+spinner nu cred ca mai vrei sa afli pretul.
Daca gasesti la 100 euro, fii atent numai sa nu fie alea facute pe strung :ban:
Iar daca te referi la capace cu spinners .. alea da, sunt pana in 100 usd.

Parerea mea, daca tot ce iti lipseste la masina sunt spinners .. poate ca se merita. Daca nu .. :wave:
Cu respect!
Otto73
Eu cred ca spinnerele sunt o PORCARIE . Hai sa ne punem si covoare persane , perdele chiar si jaluzele ca o sa arate mai bine masina.
Mihai44627
of of..o gramada de preturi smile.gif)...daca ar fi fost 100...mi`as fi cumparat vreo 200 de perechi si le vindeam pe ebay.a doua.....sunt cam 1000-1500$ bucata.

http://www.kxwheels.com/productdetails.cfm...&detailid=0

ia ....aruncati voi un ochi aici si cumparati`va.decat spinnere mai bine niste croame wink.gif si ...spinnere pe skoda? hmm....mai ziceam daca aveai un SUV ,un cadillac STS un chrysler c300...atunci da......apropo....ce o sa faci? o sa vii in viteza pana la semafor si dupaia o sa franezi brusc ca sa se invarta mai mult sa incanti pietonii? daca vrei sa ii incanti..uite aici band.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.