Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mazda MX-5
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
luca51607
Ce parere aveti despre aceasta masina?
Am gasit una foarte atragatoare pe un site german, este echipata cu un motor rotativ. As vrea sa stiu daca se gasesc piese pt acesta mai ales ca este rotativ.

In mare este model 2000 si costa 6000 E cu vreo 50000. Mi se pare cam ieftina, voi ce credeti? Si cam cat ar consuma una de genul asta care are vreo 170 de cai? :wave:
cosmin45741
nu stiu ce mx5 ai vazut tu cu motor rotativ...
numai seria rx are wankel...cel putin in europa
luca51607
http://www.mobile.de/SIDNWJaZACFNWRPF0ManT...1175826626&

Vezi ca scrie la descriere, pe acolo pe undeva, ROTARY TURBO F1 engine.
Oricum asta mi se pare furata sau asa ceva, de asta intreb in general de Mazda MX-5, niste date, consum, fiabilitate, piese etc :boxing:[/url][/code]
pana30005
De vreme ce are 4 cilindri nu e rotativ.Wankel are 2 camere de ardere de 650 cmc fiecare in speta la RX8
Oricum MX-5 e foarte reusita si are si un pret bun
Daca ai disp financiara - SA AI PARTE DE EA
DORU
Imi pare rau sa-ti spun, dar anuntul e o mare TEAPA !
madalina
Cate argumente ai utilizat, Doru!
luca51607
Nu numai mie mi se pare teapa dar si proprietarilor site-ului mobile.de, daca va uitati la unele anunturi cu masini scumpe dar la preturi mici este pusa o reclama de avertizare, prin care te avertizeaza sa nu trimiti banii prin banca, adica sa te duci sa vezi daca e masina ok si d-abia apoi s-o iei, acele masini sunt considerate furate.
Asa este si aceasta, deoarece majoritatea cu o putere mult mai mica, din acelasi an si cu Km mai multi sunt mai scumpe decat aceasta.
Dar sa trecem peste acest anunt, MX-5 sunt cam rare pe la noi nu?
As vrea mai multe informatii despre aceasta masina, puncte slabe, am mai intalnit ca la unele marci de masini sa nu se gaseasca piese pt anumite modele, sa fie cazul si la acest model?
Voi v-ati lua una? luand in calcul decat partea mecanica, motorul, tinuta de drum, consumul (am auzit ceva de genu 20 la suta blink.gif ) etc
CRG
da, mi-as lua una, dar numai ca a doua masina.. eventual pentru sotie..
Razvan24588
Eu am o Mazda MX5 pe care am cumparat-o in septembrie 2001 si e super. Fiecare minut petrecut la volan e o placere. Chiar daca nu are nu stiu cati cai putere sau nu stiu cata electronica, senzatia la volan e deosebita. Mai ales in curbe, cand ai senzatia ca pilotezi un cart.

O vand pe a mea la toamna, asa ca daca sunt amatori...
Dragos44618
Stie cineva cand apare si la noi noua mazda mx-5? Si mai ales ce preturi va avea?
Eu voiam sa-mi iau Golf Gti, dar daca preturile sunt apropiate nu stau sa ma gandesc si aleg Mazda cu motorul de 2 L si 160 cai. Performantele nu sunt chiar ca ale Golfului, dar banuiesc ca senzatiile dintr-o decapotabila sunt cu totul altele.
ezeQuel
Si totusi o decapotabila are neajunsurile ei..ca de exemplu spatiul interior care e cam mic smile.gif ..Oricum daca te uiti pe site-uri din state ( la mazda miata) gasesti acolo si hardtopuri...unele is facute chiar frumos..
Dragos44618
Ei, o decapotabila cu doua locuri nu poate fi decat o a doua masina, pentru ca una de toate zilelele am deja.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.