Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Daca o masina este inscrisa pe fundatie se mai poate ... (?)
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Armand
Deabia mi-am luat carnet si as vrea sa-mi procur o masina second. Ideea de baza este sa iau ceva 4x4 de dimensiuni mai mici.
Am gasit in ziar un model de Range Rover care era inscris pe Fundatie. Intrebarea mea este dc il pot cumpara in conditii de siguranta si daca il poti inscrie apoi pe numele meu.

Multumesc tuturor celor care ma pot ajuta cu un raspuns !
OMEGA
O inmatriculezi c-am greu!
E cam multa bataie de cap!
Si apropo Range rover NU e masina de teren MICA!
Eventual freelander!
marco
se poate transcrie pe persoana fizica daca masina este inmatriculata de cel putin 5 ani
Armand
Omega: stiu ca Roverul nu e chiar mic dar este preferatul meu si sper sa-mi iau intr-o zi asa ceva. In gropile din Ro cred ca este inevitabil sa ne luam toti asa ceva. Pana o sa-mi dea astia de la firma masina, trebuie sa mi-o cumpar pe a mea..
Marco: Din pacate am aflat ca la inscriere trebuie platite accizele si Vama la niste preturi care te fac sa-ti piara cheful de cumparat masini. Deci cred ca voi renunta la varianta asta!
marco
vezi sa nu-ti iei Aro 10!
Armand
Aro 10 inscris pe fundatie nici nu am vazut Dar omu' cat traieste invata. Cine stie, poate dau peste unu' ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.