Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Din ce an a introdus Opel euro 3 ???? pls help
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Marius52147
Salut. Am citit pe aici prin forum si unii dintre voi spuneati ca opel a introdus euro 3 de prin 97 altii de prin 98 iar altii de prin 2000...Va rog daca stie cineva anul in care opel a introdus euro 3.Multumesc.
mike.omega
2000.
In 98 abia aveau euro 2 biggrin.gif
Theodor50375
:wave: Daca intri pe www.opel.de, dai pe "suche" (sus) pasul2 "Gebrauchtwagen suchen", urmeaza "Opel Autoborse" dupa care iti completezi datele de cautare ale masinii (de ex.model "Astra" anul din 1998, km.rulati, s.a.m.d. Din lista afisata daca selectezi modelul iti apare inclusiv ce tip de "Euro" are. Eu ti-am gasit un Astra din aug.99 cu Euro 3, la cele din 98 apare "Euro2, Euro 3" (???). Deci sigur din vara '99 aveau!
Oferta este a dealerilor&service Opel, deci sunt mai scumpe decat pe www.mobile.de, dar asa stii la fiecare daca are sau nu Euro3 !
Teo / Oradea
madalina
sa nu confuzi cu normele germane!
Virgil47474
cum adica????
normele EURO nu sunt aceleasi in toata Europa?
stiam ca la americani sunt diferite...
G e o r g e
D urile germane sunt diferite de E urile europene smile.gif

cam din 2002 a introdus smile.gif pe diesel .
Virgil47474
motoarele isuzu de 1.7 diesel sunt euro 3 si sunt model 1998
pretorian
cel mai sigur i-ati incepand cu 2000, eu cand m-am dus sa-mi aleg masina toti imi ziceau sa ma uit de la 2000 in sus ca sa o pot inscrie in rom

bafta beer.gif
TDiFan
este simplu.... fiecare motor euro3 de la opel are poansonat pe el seria lui si codul... daca codul incepe cu Y (ex. Y17DT sau Y20DTH) este euro3 fara discutii.....
Robert55139
Eu am luat astra 1.7 dti din de, 2000 iunie si are e 3...retine insa ca alea combi din 99 nu prea aveau...si am cautat 2 saptamani incontinu..asa ca ...ai mare grija..smile.gif
cristi72014
in germania sunt numerotate in doua feluri:euro3 sau D4 euro4 sau D5!si eu anul trecut am achizitionat o masina din germania si a trebuit sa fiu atent la astea!astra din 2001 are sigur euro3 sau D4..dar au fost si astra din 2000 cu euro3..exceptie facand 1.6 16V si 2.0dti ambele de 101CP..deci 1.6 8V si 1.7dti erau cu euro3!ii mai bine sa intrebatzi de la proprietar inainte de a achizitiona masina!
vma
eu am 2.0dti din anul 2000 si are euro3
Andrei59324
Toate modelele de Vectra B2 care au inceput sa fie scoase din '99 au Euro 3 p ele...inclusiv diesel-ul.
Opel a introdus euro 3 printre primii.
robert
Asa e, de prin '99 au au inceput cu Euro3.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.