Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Logan nou zgariat pe capota de un "animal"-- SOLUT
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
HORIA52374
Am facut doar 800Km in Romania cu Loganasul mult dorit si m-am si trezit pe capota cu o zgarietura de toata frumusetea. Masina era regulamentar parcata langa Cismigiu pe Schitu Magureanu (aveti grija!-nu e primul caz). Zgarietura este destul de profunda intrucat a iesit la suprafata o culoare deschisa care din cate am inteles marcheaza prezenta tablei ??? Sunt putin socat de ce s-a intamplat fiind si prima mea masina.
Exista solutii de reparare a masinii fara o revopsire integrala a capotei?
Cine poate sa-mi dea un sfat ii multumesc de pe acum!
Horia.
FELIX51333
- buna dimineata
- ai putea sa incerci cu un polis la culoarea masinii
- dar daca zgarietura este pana la tabla nu rezolvi mare lucru
- daca ai asigurare casco cel mai bine o faci pe asigurare
- te costa cam 3.000.000. mil vechi
- aceiasi problema a avut un prieten bun
- au inebunit oamenii - au boala pe loganuri
- si inca ceva - daca nu o faci si apuca sa rugineasca pierzi garantia la caroserie si nu cred ca vrei acest lucru
HORIA52374
QUOTE(FELIX51333)
- buna dimineata
- ai putea sa incerci cu un polis la culoarea masinii
- dar daca zgarietura este pana la tabla nu rezolvi mare lucru
- daca ai asigurare casco cel mai bine o faci pe asigurare
- te costa cam 3.000.000. mil vechi
- aceiasi problema a avut un prieten bun
- au inebunit oamenii - au boala pe loganuri
- si inca ceva - daca nu o faci si apuca sa rugineasca pierzi garantia la caroserie si nu cred ca vrei acest lucru



Multumesc Felix!
Teodora52410
Nu au boala pe LOGAN-uri, sau nu numai. Eu am un Fiat si l-am gasit zgariat pe laterala nasol de tot, abia ce o revopsisem din acelasi motiv (!!??). Cred ca a devenit ceva tipic la romani, zgariatul mashinilor parcate regulamentar (si asta numai din rautate si invidie..cred). arigato.gif
Otto73
solutie prinde "animalul" si rupei picioarele
FELIX51333
- buna dimineata -
- sa va spun una tare-
- ieri tocmai dadeam sfaturi pe acest forum celor patiti,cu masini zgariate prin parcarile din romania,sfaturi pe care le dadeam din pataniile prietenilor mei apropiati-
- dar acum le pot da din experienta mea personala
- azi dimineata am gasit portiera fortata,incuetoarea portierei fortata si bagata in interior ,adica in portiera
- iar pe alta portiera o mare zgarietura cam cat portiera
- ce ma bucura e ca nu au reusit sa o fure - cred ca alarma e de vina
- daca se intampla sa-i prinzi din graseala oare ca sa le faci????? :minigun:
- parerea mea ca singura solutie sa dormim linistiti noaptea este FULL CASCO
G e o r g e
daca ii prinzi si le rupi picioarele te poti pomeni dat in judecata conform art 180 CP smile.gif
Watcher
Vreau sa fac o observatie, oarecum legata de subiect: masina nu este ceva superior noua, un ideal. Spun asta pentru ca mi se pare ca adesea se acorda o prea mare (zic eu) importanta unor chestii precum zgarieturile trase cu cheia.
Este evident ca e stresant si ANORMAL sa gasesti masina zgariata dintr-o razbunare pe care uneori nici nu o intelegi, DAR nu e un capat de tara...
Eu pe masina de acum am vreo 3 astfel de zgarieturi si nici nu ma gandesc sa pierd timp/bani sa le repar. Pe berlina dinainte tot asa, plus o infundatura intr-o aripa, tot dintr-o parcare.

Ca o ultima observatie, mai vreau sa adaug si faptul ca intotdeuna persoana I are dreptate. Spun asta deoarece aseara am cochetat si eu puternic cu gandul sa-i trag lu unul cu cheia pe masina sau sa-i sparg vreun geam ceva, CACI:
eram parcat in linie cu nenumarate alte masini, regulementar. In fata mea s-a parcat in spic, la fel cu alte masini cineva (ar povesti ca regulamentar, ca celelelate masini) care m-a blocat complet prin aceasta manevra, caci s-a parcat si f aproape... Astfel stanga botuli meu era in dreptul usii lui spate iar spatele lui era in dreptul rotii mele stangi = NICI O SANSA sa ies de acolo...
Nu ar fi povestit ca i-a zgariat cinvea masina aiurea, ca el era parcat regulamentar???
V l a d
se muta la service
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.