Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dotari Megane II
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Andrei38283
Salut! Am si eu o nelamurire, la Megane II Confort Expression exista optiunea in care dupa ce te indepartezi de masina aceasta sa se inchida singura fara sa mai apesi pe butonul de inchidere. Si tot aici si faza cu ridicatul geamurilor singure dupa ce te departezi de ea. Daca da cum se poate activa?
Cornel2
Salut!Aceasta optiune nu este exista in Romania!Nici macar pe Laguna nu pun!!
Maff
Poti face chestia asta cu o alarma buna.Uite-te pe site-urile celor care vand alarme auto.
lucian39229
pai chestia
asta cu autoblocarea usilor dupa ce pleci o faci din alarma
faza e ca sunt 2 tipuri
1. se incuie dupa 15 sec daca nu scoti cheia ai ramas pa afara si e naspa (eu am patit-o noroc ca aveam portbagajul
intredeschis asa ca ...
2. se incuie dupa 15 sec sau mai mult dar dupa ce scoti cheia din contact ...
toate astea se fac din alarma vezi ca are niste pini cu capacele am uitat cum se cheama blush.gif
bafta
Andrei38283
Multumesc pt raspunsuri arigato.gif . M-am mai lamurit si eu acuma. beer.gif
mircea51547
QUOTE(Cornel2)
Salut!Aceasta optiune nu este exista in Romania!Nici macar pe Laguna nu pun!!



Aici te contrazic.....Seful meu are Laguna si are cartela Hands Free la ea

Laguna II achizitionata acum 3 ani....
Luka
Mda, si la a mea Laguna e la fel. Este din 2002 si am optiunea hands free. De asemenea, am si optiunea inchiderii geamurilor din buton.
Andrei38283
Pai si la mine zice ca se inchid geamurile daca apesi de doua ori pe butonul de inchidere de la cartela dar am incercat si nu vrea sa mearga. Ma gandesc ca trebuie activata cumva. Si faza aia cu farurile "Follow me home" cum se face ca si deaia cica are da, pauza....
Tudor52927
Si eu aveam aceeasi nelamurire cu privire la inchiderea geamurilor din telecomanda si mi-a explicat cineva: dupa ce ai inchis portierele din telecomanda, dai de doua ori repede pe butonul de inchidere, dar nu stie sa-l inchida decat pe cel din dreptul soferului.sad.gif
Cat despre "follow me home", dupa ce opresti toate alea (motor, faruri) tragi de maneta pt faza lunga ca si atunci cand dai flashuri si se aprinde pt vreo 30 de secunde. Nu e o chestie rea.smile.gif

K...si acum ca tot sunt si eu incepator in ale Meganului...smile.gif
Vreau si eu sa stiu cum imi dau seama daca am senzori de presiune in pneuri la masina asta a mea ca pana acum nu m-a avertizat niciodata chiar daca am pierdut ceva presiune dupa drumuri mai lungi.
Merci anticipat.
Andrei38283
arigato.gif Multumesc pt sfaturi Tudor, raman dator cu o beer.gif . La faza cu presiunea trebuie sa stii daca masina a fost echipata cu asa ceva (parca era la optiuni).
Tudor52927
QUOTE(Andrei38283)
arigato.gif Multumesc pt sfaturi Tudor, raman dator cu o beer.gif . La faza cu presiunea trebuie sa stii daca masina a fost echipata cu asa ceva (parca era la optiuni).


smile.gif Nu ai pentru ce!
Cat despre faza cu presiunea...sa stii ca m-am uitat pe foaia aia cu optiunile standard si nu am vazut asa ceva. Pe de alta parte am vazut undeva...nu mai stiu unde, ca iti dai seama de chestia asta daca pe computerul de bord sunt desenate si rotile pe langa masina. Ma rog...explicatia mi s-a parut aiurea, de asta am intrebat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.