Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme la aerul conditionat super nova
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
marius52211
ambreiajul de la compresor cupleaza si decupleaza dupa bunul plac,de zici ca e nebun.am fost la service si s-au uitat aia ca vitelu`.degeaba. au zis ca da la masa nu stiu ce fir,l-au izolat,degeaba.am verificat eu dupa aia cate ceva:releul de comanda a amreiajului e bun(i-am pus contactul pe direct si nu mai decupla deloc)nu am scheme dar din observatii am inteles ca are un senzor de presiune freon(posibil sa fie defect)si inca o conditie care intra in calculator.de acolo iese comanda pt releu.

e sh,e pt prima oara cand face,pt ca a fost masina unui prieten apropiat si l-am intrebat.Am fost la service dar aia habar nu au de ei-s-au invartit pe langa manunkiul de cabluri din dr motorului de langa calculator -au refacut izolatia si atat.n-a mers.la freon n-au umblat. Teava de care zici tu este rece.totodata dupa ce cuplez ac -in momentele cand merge bine-se aude n zgomot metalic ciudat,pe forum am citit ca e normal.
G e o r g e
nu cunosc aceasta problema la supernova . daca cei din service sunt niste "adevarati" atunci da un telefon la vocea clientului, reclama-i sa vezi ce repede o sa actioneze !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.