Help - Search - Members - Calendar
Full Version: garantie Matiz
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
nenciu52236
Care este garantia oferita de fabricant pentru un matiz nou cumparat de la unul dintre distribuitorii lor?
nenciu52236
chiar nu stie nimeni cati km sau cate luni primesti garantie din partea firmei producatoare de masini daewoo?
Butila52544
3 ani
Butila52544
3 ani
claudiu61628
In mod normal primesti 3 ani garantie oficial. Neoficial pana 100.000 km. Dar nu te baza pe garantie pentru ca eu am doua matizuri, cu amandoua am fost la service-ul dealerului si s-au cam uitat lung la problemele lor care nu sunt foarte complicate dar nu le-au putut rezolva. S-au incapatinat chiar dupa 1500 de km de rodaj sa-mi schimbe uleiul chiar daca le-am explicat ca eu il platesc si vreau sa pun unul foarte bun, pentru cel pe care l-am avut in motor era cam indoielnic si motorul scotea un zgomot ff ascutit. Atunci ei au spus ca se schimba la 10000 km, eu i-am intrebat, atunci de ce ezista talonul de schimb ulei la 1500 km si in concluzie am renuntat. M-am dus la garaj am schimbat uleiul si filtrul si motorul s-a cunoscut ca i-am pus ulei ca lumea, adisparut zgomotul imediat.
claudiu61628
La asa garantie te lasi pagubas
claudiu61628
La asa garantie te lasi pagubas
lucian14
Ai dreptate ca sunt nesuferiti astia la garantii. Poate daca gasesti un service mai serios (si agreat de Daewoo) o sa te lase sa pui uleiul care vrei tu.
Cu garantia este 18 luni extinsa la 3 ani si 100.000 km
Garantia extinsa nu acopera toate reperele. uita-te in cartea albastra cu garantia extinsa ca acolo se specifica exact ce acopera ca piese
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.