Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cat costa intretinerea la un VW Golf?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
d-9
Va salut,
incerc sa ma hotarasc pt. o masina noua, s-ar putea sa fie VW Golf 5 si de aceea va intreb... cat costa intretinerea la o astfel de masina?

Ce probleme uzuale apar ? Cat costa o revizie la Porsche?

Thx
Dixie
V l a d
in primul rand daca vrei golf nu lua de la Porsche Rom, ia mai bine de la Midocar ca sunt mai umani si se poarta mai ok. In al doilea rand incearca sa gasesti o alternativa la golf 5 care nu e o masina exceptionala si mai e si scumpa.
Din cate am inteles prima revizie costa 8.000.000
Ediz33425
Salut,d-9!

Pe vwforum.ro este un topic de cca.5 pagini referitor la probleme si nemultumiri legate de Golf V.Sper sa te ajute.

Numai bine![/url]
d-9
Vlad,
mersi de raspuns.

Am o problema serioasa, ca nu prea-mi place nici o masina de generatie noua.

Vin dupa ani buni de Ford Focus. Eu doresc o masina din clasa compacta sau un MPV. Dar nu ma pot hotari pt. cele din generatia noua Ford sau Renault mi se par urate. Nici Corolla nu-mi place pe langa vechiul Ford, si nici Astra noua nu e prea grozava... dar problema e ca trebuie sa-mi iau o masina noua in urmatoarea luna...

Mi-ar fi placut Citroen Xsara Picasso, pt. ca mi-as dori acum o masina mai inalta... dar nu-mi vine sa-l iau ca e pe final, Ford C-Max mi se pare prea lung...

Sotul meu si-a luat recent Hyundai Tucson, o nebunie!!! Imi place atat de mult incat toate celelalte masini mi se par nasoale...

Mie imi trebuie o masina de oras si evident nu un jeep...

Nu stiu ce sa ma fac, pe bune.

Dixie
Ovidiu41654
Poate sunt subiectiv, de ce Astra noua nu ti se pare grozava? Ce criteriu aplici? Cu noul Ford Focus ai dreptate. Ranault arata binishor dar calitatea materialelor lasa de dorit. C-Max nu e chiar lunga... biggrin.gif ...
Mie mi-a placut si Golf Plus, ce zici?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.